Понад 17 тисяч дітей з Одеси навчаються за кордоном — міськрада

Понад 17 тисяч дітей з Одеси навчаються за кордоном — міськрада

Школа, діти, освіта, навчання
Діти на уроці. Школа. Ілюстративне фото: Unsplash

17,5 тисяч одеських школярів навчаються за кордоном. Більше ніж 90% дітей продовжують здобувати українську освіту.

Про це 29 травня під час брифінгу за підсумками навчального року 2023-2024 повідомила директорка департаменту освіти та науки Одеської міськради Олена Буйневич.

Вона зауважила, що більшість дітей за кордоном через вимогу країни, де вони перебувають, навчаються паралельно у двох школах: одеській та в країні, де вони проживають.

"З вересня цього року в нас працює школа з так званим українським компонентом, це коли діти, що навчаються за кордоном, можуть вивчати тільки ті предмети, які суттєво відрізняються у програмах. Це українська мова і література, історія України, географія тощо. Їхнє навантаження замість наших 30 годин становить 6-8 годин на тиждень", — пояснила Олена Буйневич.

У наступному навчальному році для тих, хто планує навчання у такому форматі, процедуру з подання документів у департаменті освіти вирішили спростити, відтак батькам потрібно буде подавати заяву до відділу освіти. Після чого відділи освіти формуватимуть групи та самі влаштовуватимуть дітей до певної школи, уточнила директорка.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок