Підпалив електропідстанції на півдні Одещини: СБУ заявила про затримання диверсанта РФ

Підпалив електропідстанції на півдні Одещини: СБУ заявила про затримання диверсанта РФ

Диверсант ФСБ, який підпалив електропідстанції на Одещині
Чоловік, якого затримали за підозрою у підпалі двох електропідстанцій на Одещині. СБУ

Служба безпеки України затримала чоловіка, якого підозрюють у підпалі двох електропідстанцій на півдні Одещини. Також планують повідомити про заочну підозру організатору диверсії та оголосити його у міжнародний розшук.

Про це 29 травня повідомили в СБУ, Одеській обласній прокуратурі та поліції.

За даними поліції, затриманий у квітні 2024 року вилив п'ять каністр з бензином на технологічне обладнання двох електропідстанцій у Болградському районі. Через пожежі обладнання було знищено, а електропідстанції виведені з ладу, додали у прокуратурі.

"Поряд з цим, двома вказаними підстанціями забезпечується  електроживлення восьми населених пунктів, понад 14 тисяч абонентів-клієнтів, закладів охорони здоров’я та об’єктів водо-, тепло-, газопостачання", — зауважили у прокуратурі.

Як зазначили в СБУ, до диверсії причетні дві людини — організатор та виконувач. Затримали виконувача, ним виявився, за даними поліції, 36-річний житель Одещини. Організатор — кримінальник із країни Східної Європи, він має статус "смотрящого" у двох прикордонних містах поблизу України.

"Він був завербований ФСБ і навесні цього року отримав завдання щодо вчинення серії підпалів на Одещині. Для цього залучив свого спільника, який мав посвідку на проживання в Україні. За наявними даними, після вчинення злочину виконавець сподівався приховано виїхати за кордон. Втім, СБУ встановила його місцеперебування і затримала на місцевій автотрасі", — йдеться у повідомленні Служби безпеки.

У прокуратурі додали, що диверсант мав отримати дві тисячі доларів за вчинене.

Затриманому громадянину Молдови повідомили про підозру за ч. 2 ст. 113диверсія, вчинена в умовах воєнного стану Кримінального кодексу України. Чоловік перебуває під вартою, йому загрожує довічне ув'язнення з конфіскацією майна. Організатору диверсії планують повідомити про підозру та оголосити у міжнародний розшук.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок