Полишив фріланс та рідне місто, щоб навчати дітей на Одещині: історія львівського айтівця

Полишив фріланс та рідне місто, щоб навчати дітей на Одещині: історія львівського айтівця

Ексклюзивно

Богдан Станчук переїхав зі Львова на Одещину, щоб навчати школярів. Третій рік поспіль чоловік викладає інформатику у ліцеї Доброславської громади. На одному з занять побувала знімальна група Суспільного.

Богдан Станчук народився на Львівщині. Після закінчення бакалаврату з комп'ютерних наук працював у торгівлі, на держслужбі та в IT-секторі. Втім, чоловік хотів допомагати розвиватись іншим, впливати на їхнє життя. Випадково натрапив на рекламу проєкту "Навчай для України", у межах якої вмотивовані молоді спеціалісти переїжджають в інші регіони, де навчають дітей.

Айтівець зі Львова викладає інформатику у школі на Одещині
Вчитель інформатики у Доброславській школі Богдан Станчук, який переїхав зі Львова до Одещини у рамках проєкту "Навчай для України". Фото: Суспільне Одеса

"Мені особисто хотілося працювати наживо. Працював на фрилансі, ось коли ти маєш завдання, його робиш, працюєш з Америкою. А тут працюєш з дітьми, які перед тобою і бачиш відразу результат своєї роботи. Це не якась СРМ-система для магазину в Техасі, а отут в Доброславі ти вкладаєшся і бачиш цей результат", — поділився своєю мотивацією Богдан.

Чоловік працює на новому місці вже третій рік. Згадує, що спочатку було трохи незвично, знадобився час, щоб адаптуватись. Однак радий, що потрапив саме до Доброславської громади.

Вчитель не лише навчає дітей, а й реалізує з ними різні проєкти. Один з них — створення павербанків для соціально вразливих категорій населення. Під цей проєкт вдалось залучити донорські кошти, щоб придбати для ліцею 3D принтер.

Олексій Салганік, учень 9 класу, розповів, що на уроках Богдана Станчука найбільше подобається його підхід: без класичного ведення уроку.

"Він нам фактично показував не теорію, а практику, як працювати, як це все робити й зараз ми маємо можливість це все втілити у реальність та надрукувати все, що ми змоделювали на його уроках", — пояснив школяр.

Айтівець зі Львова викладає інформатику у школі на Одещині
Учень 9 класу Доброславської школи Олексій Салганік. Фото: Суспільне Одеса

Ольга Грицюта, виконувачка обов'язків директора ліцею, каже, робота Богдана Станчука — це ковток свіжого повітря:

"Діти надзвичайно щасливі. Богдан Миколайович з ними в одному напрямі, в одному потоці завжди думає і мислить. В позаурочний час він з ними катається на роверах, тому він має популярність серед учнів нашого закладу".

Айтівець зі Львова викладає інформатику у школі на Одещині
Виконувачка обов'язків директора Доброславської школи Ольга Грицюта. Фото: Суспільне Одеса

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок