В Одесі невідомі розбили пам'ятну дошку громадському діячеві Максиму Чайці

В Одесі невідомі розбили пам'ятну дошку громадському діячеві Максиму Чайці

Доповнено
Памʼятна дошка Максима Чайки
Пошкоджена памʼятна дошка Максима Чайки на землі. Олександр Жірносенко

В Одесі невідомі пошкодили пам'ятну табличку громадському діячеві Максиму Чайці, якого вбили 17 квітня 2009 року.

Про це 24 травня повідомив журналіст Олександр Жірносенко.

Максим Чайка був одним з лідерів громадської організації "Січ". Він загинув під час сутички з представниками руху "Антифа". Хлопець отримав два ножових поранення і помер у лікарні. Пам'ятну дошку встановили біля місця нападу — на проспекті Українських Героїв.

Представниця Офісу уповноваженого зі зниклих безвісти в Одеській області Оксана Харітонова у коментарі Суспільному повідомила що меморіальну дошку паплюжать вже третю ніч поспіль:

"Як нам сказали свідки, що вони паплюжили цю дошку вже не один день. У нас дівчинка поїхала протерти її до Дня Героїв та побачила, що вона помальована. Наступного дня ми приїхали — вона була помальована і простріляна. Приїхавши вже сьогодні, на місці ми побачили, що вона вже не тільки простріляна і помальована — вона зірвана зі стіни, і вона побита гострим предметом. Я так думаю, якоюсь там сокирою, не знаю чим, але вона так побита, нібито її старалися розбити".

В Одесі невідомі розбили пам'ятну дошку активісту Максиму Чайці
Пошкоджена памʼятна дошка на честь Максима Чайки. Олександр Жірносенко

Оксана Харітонова додала, що звернулась до правоохоронних органів: поліції та СБУ:

"Я до них звернулася, запиталася, чи може хтось подав заяву. Там відповіли, що ні. Одразу же направили людей, описали, написали заяву, прийняли у розробку. Тому я сподіваюся, що не знайдемо людей, в які це зробили. Я думаю, що це була не одна людина, я думаю, що це було декілька, тому що так сталося. Особисто моя думка, чомусь я вважаю, що приурочено до Дня Героїв", — зазначила жінка.

В Одесі невідомі розбили пам'ятну дошку активісту Максиму Чайці
Місце, де висіла памʼятна дошка Максима Чайки. Олександр Жірносенко

У Facebook-групі "Правий сектор" зазначили, що Максим у 2008 році організував перший в Одесі марш на честь дня народження головнокомандувача УПА — Романа Шухевича.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок