Тварини і війна: як вберегти собаку під час обстрілів

Тварини і війна: як вберегти собаку під час обстрілів

"Вони дивляться на старшого члена зграї, тобто на людину, і розуміють, що робити, а чого не робити", — так про поведінку собак під час обстрілів розповідає кінологиня Марина Сандлєр. Як вберегти свого улюбленця від стресу, коли лунає сигнал повітряної тривоги, що робити, аби не загубити налякану тварину з’ясовували кореспонденти Суспільне Одеса.

Собака на прізвисько Гектор отримав поранення під час ракетного удару по Одещині 21 квітня. Пса знайшли репортери, які перебували на місці, та привезли в клініку. На наступний день Гектору призначили операцію:

"З господарями ми не мали зв'язку, тому що дім їх був зовсім порушений. І родичі також потрапили в лікарню. Люди нас знайшли десь днів через п'ять. І сказали, що вони не відмовляються від собаки, що у них був шок. Зрозуміло, коли у людини на очах таке стається", — розповіла представниця “Animal SOS Odesa” Вікторія Корпусова.

Тварини і війна: як вберегти собаку під час обстрілів
Пес Гектор, який був поранений внаслідок ракетної атаки на Одещину 21 квітня. Animal SOS Odessa/Facebook

За словами лікарки інтенсивної терапії ветеринарної клініки Юлії Гуріної, Гектор потрапив до закладу у дуже важкому стані. Пес мав контузію, шок та важкі осколкові поранення:

"Ми його досить довго стабілізували. В нього було декілька уламків від ракети. І один уламок застряг в ділянці хребта. Це була досить важка операція. Він зараз проходить реабілітацію. Вони потрапляють не тільки тому, що в них рани. Вони страждають саме від уламків. Вони також переживають багато стресу. На фоні стресу у них також можуть загострюватися кардіологічні проблеми".

Тварини і війна: як вберегти собаку під час обстрілів
Юлія Гуріна з Гектором. Суспільне Одеса

Кінологиня Марина Сандлєр розповіла, що наразі власники собак часто звертаються з запитами, як покращити емоційний стан тварин загалом та під час тривог, вибухів.

"Це можуть бути й курси заспокійливих. Це і дресування, і масажі. Це і обертання, бандажування. Під час повітряних тривог, вибухів тощо господарям собак треба бути максимально спокійними. Навіть якщо дуже-дуже лячно, намагайтеся зберігати спокій. Тому що собаки — наше дзеркало. Вони одразу дивляться на старшого члена зграї, тобто на людину. І розуміють, що робити, а чого не робити. Якщо людина бігає в паніці — собака розуміє, що захисту не буде".

Також кінологиня рекомендує не гуляти з собакою без повідця, лише на закритих майданчиках для вигулу. Якщо вихованець загубився — на тварині обов'язково має бути “адресник”, жетон, напис на нашийнику — будь-що, аби у випадку, коли хтось тварину впіймає, або прихистить, одразу зателефонували власникам.

Тварини і війна: як вберегти собаку під час обстрілів
Валерія та її собака Адель. Суспільне Одеса

25 квітня після вибуху на сусідній вулиці собака Валерії на прізвисько Адель вибігла з дому та втікла. Зловити улюбленицю жінці допомагали люди:

"Зранку, близько 7 години стався "приліт". На сусідній вулиці був сильний вибух. У мене відірвало шматок забора. І коли я вийшла на вулицю подивитися, чи все взагалі з сусідами добре, то Адель вибігла. Вона побігла в кінець вулиці. Мені допомагали її ловити люди, які були поруч. Але не вдалося її зловити. Біля першої години дня сказали, що вони її зловили. В соцмережах мені люди допомагали: репости-перепости. Вона тепер трошки агресивно ставиться до всіх людей. Я так розумію, що в неї був шок. Це не тварина — це член сім'ї, тому що б не трапилося — вона завжди з нами. ", — поділилась Валерія.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок