Чому вода у ставках парку Перемоги в Одесі змінила колір та коли повернеться до нормального стану

Чому вода у ставках парку Перемоги в Одесі змінила колір та коли повернеться до нормального стану

парк Перемоги, коричнева вода
Ставок у парку Перемоги в Одесі. скриншот із відео Одеської міськради

У 2024 році вода в ставках парку Перемоги в Одесі змінила колір на коричневий. У квітні в КП "Сервісний центр", яке відповідає за ставки, повідомили, що показники проб були у нормі, а вода є безпечною. Що стало причиною зміни кольору та як планують вирішувати цю проблему, прокоментувала директорка департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міськради Марина Савченко.

Коментар посадовиці опублікували 1 травня на YouTube-каналі Одеської міськради.

За її словами, окрім естетичної складової ставки виконують функцію змішування поверхні водного дзеркала, яке необхідно для попередження застою. Під час зими насосне обладнання водойми вийшло із ладу, що вплинуло на зміну кольору води.

"Після консервації системи оборотного водопостачання у зимовий період насосне обладнання ставків вийшло із ладу. Це спричинило певні застійні процеси, які мали наслідок у вигляді зміни кольору води, мутності та періодичної появи неприємного запаху", — прокоментувала Марина Савченко.

Чому вода у ставках парку Перемоги в Одесі змінила колір
Вода у парку Перемоги в Одесі змінила колір, стала коричневою та мутною. скриншот із відео Одеської міськради

Директорка департаменту додала, що протягом трьох останніх місяців КП "Сервісний центр" здійснювало ремонт технологічного обладнання з періодичним запуском у тестовому режимі. Всі ці заходи дали можливість стримати подальше погіршення стану води.

"Станом на сьогодні поновлено штатний режим роботи насосного обладнання, фонтанів та підживлення води ставків. Нормалізацію технічного стану води у ставках прогнозуємо вже в середині травня", — зазначила посадовиця.

Чому вода у ставках парку Перемоги в Одесі стала коричневою
Черепахи, які живуть в ставках парку Перемоги в Одесі. скриншот із відео Одеської міськради

Також, за словами Марини Савченко, наразі опрацьовується питання проведення комплексного технічного обслуговування ставків із заходами по його очищенню. Ці роботи планують провести наприкінці весняно-літнього періоду.

Водойма у парку Перемоги — гідротехнічна споруда, яка складається із чотирьох ставків та фонтану, який розташований ближче до площі 10 Квітня. Їх збудували у 60-х роках минулого століття. У 2000-х ставки реконструювали і у такому вигляді вони функціонують близько 20 років.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок