Вулиця Героїв Зміїного, бульвар Сагайдачного і парк Марка Твена: в Одесі депутати перейменували понад 100 топонімів

Вулиця Героїв Зміїного, бульвар Сагайдачного і парк Марка Твена: в Одесі депутати перейменували понад 100 топонімів

Одеса
Вид на Одесу зверху. Фото: Думська

В Одесі змінили назву для понад 100 вулиць, провулків та інших топонімів. Серед них — Катерининська площа та вулиця, Лідерсовський бульвар, парк Горького.

За відповідне рішення 24 квітня проголосували депутати на сесії Одеської міської ради. Проте із проєкту виключили ряд вулиць.

Питання про перейменування вулиць в Одесі виносилось на сесію міськради кілька разів, однак депутати провалювали голосування. Сьогодні вони дійшли згоди щодо рішення, однак частину назв із документа на сесії прибрали, не дивлячись на те, що вони пройшли історико-топонімічну комісію та громадські слухання.

Як проголосували депутати за перейменування вулиць Одеси

Рішення про перейменування викликало дискусію у сесійній залі. Новопризначена депутатка Марина Бойко запропонувала назвати вулицю Дмитра Донського на честь родини Глодан у пам’ять про жертв російських атак. Мер Одеси назвав цю пропозицію такою, що порушує регламент. Її поправку колеги не підтримали.

Депутат Олег Етнарович запропонував виключити із проєкту спірні вулиці та проголосувати їх або окремим рішенням, або відкласти до наступного разу. Депутати проголосували за, з рішення виключили перейменування наступних топонімів:

 • вулиця Льва Толстого,
 • площа Льва Толстого,
 • вулиця Маріїнська,
 • вулиця Пржевальського,
 • вулиця Спартаківська,
 • провулок Спартаківський,
 • вулиця Ціолковського,
 • вулиця Буніна,
 • проспект Гагаріна,
 • вулиця Жуковського,
 • вулиця Лесі Українки,

Які вулиці в Одесі перейменували

Остаточного проєкту рішення на сайті міськради перед сесією не опублікували. У попередньому документі 124 об’єктів топоніміки. Крім них на сесію також винесли вулиці, перейменування яких одесити підтримали на останньому громадському обговоренні.

Серед перейменованих об’єктів в Одесі — вулиця Катерининська та однойменна площа. Вони тепер мають назву Європейська. Парк Горького перейменували на парк Марка Твена. Лідерсовський бульвар став бульваром Гетьмана Сагайдачного, Сквер Пушкіна сквер — сквером Рози вітрів.

В Одесі з'явились вулиця Бахмутська, Ізюмська, Маріупольська, Героїв Зміїного, Контрадмірала Остроградського Кастуся Калиновського, Леся Курбаса, провулки Карпенка-Карого, Сергія Параджанова, Валерія Лобановського та інші.

Попередній варіант рішення про перейменування вулиць, який винесли на сесію Одеської міськради 24 квітня. Документ з остаточним списком перейменованих вулиць мають опублікувати на сайті міськради найближчим часом.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок