"Щоб світ бачив всю цю жорстокість": в Одесі показали фото роботи ДСНС після російських атак

"Щоб світ бачив всю цю жорстокість": в Одесі показали фото роботи ДСНС після російських атак

До Дня пожежної охорони в Одесі відкрили виставку "Шлях до перемоги крізь вогонь". В експозиції представлені фотографії, які робили працівники пресслужби ДСНС після початку повномасштабного вторгнення.

На виставці представлені близько 30 фотографій. На них — робота працівників ДСНС від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зокрема, ліквідація наслідків аварій та пожеж, пошуково-рятувальні роботи після ракетних обстрілів, розповів начальник ДСНС Одещини Денис Платонов.

На відібраних для виставки фото є робота працівників ДСНС як в Одесі, так і в області. На одній з них зображені рятувальники, які загинули внаслідок російських атак, уточнила речниця обласного управління ДСНС Марина Аверіна.

"29 — це саме фотографій і одна вже зроблена нами — там, де наші загиблі рятувальники, бо з початку повномасштабного вторгнення ми втратили трьох наших рятувальників — Віталій Алимов, Денис Колесніков і Святослав Додон. Так як всі фото — це саме від початку повномасштабного вторгнення, тобто це війна, тому ми не могли не згадати наших колег, яких ця війна у нас забрала", — зазначила Марина Аверіна.

На одній з фотографій — портрет рятувальника Віктора Гончарука. Він розповів, що фото зробили під час пожежі внаслідок дронового удару. У той вечір, за його словами, загинуло троє людей.

В Одесі показали фото роботи ДСНС після російських атак
Рятувальник Віктор Гончарук. Суспільне Одеса

"На мою думку, фотографії потрібно робити, показувати людям, яку шкоду завдає ворожа держава. Коли я гашу пожежу, у мене приємні відчуття, але інколи буває дуже важко емоційно, коли знаходиш потерпілих або мертвих", — розповів Віктор Гончарук.

Пресофіцерка ДСНС Одещини Олена Сусла — одна з авторок фотографій, які представлені на виставці. Жінка показує на фотографію, зроблену 23 квітня 2022 року під час влучання в житловий будинок Одесі.

В Одесі показали фото роботи ДСНС після російських атак
Фото з виставки до Дня пожежної охорони в Одесі. На ньому співробітники ДСНС працюють на місці влучання у житловий будинок в Одесі у квітні 2022 року. Суспільне Одеса

"Це була субота, це був білий день, тоді ще не було в нас в Одесі масштабних обстрілів, тим більше у житлові будинки. Приїхали і побачили дуже багато людей, які плачуть, зруйнований будинок. Це було дуже важко, але нічого. Спочатку був такий трішки як ступор, але я взяла себе в руки і почала працювати, робити фото, відео, щоб світ бачив цю всю жорстокість, це все, що робить з нами ця країна", — розповіла Олена Сусла.

Відвідувачка виставки Ольга зазначила, що фото на виставці передають потужність роботи рятувальників.

"Перегляд фото довів мене до сліз, дуже важко переглядати. Відчувається вся та потужність роботи рятувальників. Найбільш важко мені дивитися на ці фото, де виносять людей з обмеженими можливостями і я задумуюсь над тим, скільки часу необхідно рятувальнику, аби дібратися до цих людей і що в той момент відчувають ці люди", — зазначила Ольга.

В Одесі показали фото роботи ДСНС після російських атак
Фото з виставки до Дня пожежної охорони в Одесі. Рятувальники працюють під час пожежі. Суспільне Одеса

В Одесі показали фото роботи ДСНС після російських атак
Виставка до Дня пожежної охорони в Одесі. Суспільне Одеса

Виставка проходить в культурному центрі Union. Її можна подивитись до 21 квітня.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок