Мешканці будинку № 15 на вулиці Софіївська в Одесі вийшли на акцію "Духи будинку. Живопис заради архітектури", аби привернути увагу місцевої влади до руйнування будівлі. Організував захід художник Станіслав Українцев, повідомила кореспондентка Суспільного.
Митець виставив на тротуарі біля парадного входу власні картини, щоб привернути увагу представників Одеської міської ради до стану будівлі.
За словами художника, будинок руйнується щонайменше протягом останніх 17 років.
"Постійно валиться, руйнується, уламки падають. У нас тріщини і всередині двору, і в квартирах. Ситуація жахлива. Ніхто не піде з цього будинку. Якщо в когось є ідеї побудувати тут готель чи ще чогось, цього не буде. Ми не дамо цьому статися", – пояснив Станіслав.
Євгенія та Олександр Українцеви розповіли, що в міській раді відмовилися ремонтувати будинок, оскільки в дворі на третьому поверсі є незаконна забудова.
"Ця будова почала створювати додаткові тріщини та аварійну ситуацію в будинку. Таке враження, що хтось зацікавився цим місцем, вирішив довести дім до стану ветхої будівлі, щоб потім дешевше продати. Заплатити людям якісь копійки, щоб нахабно виселити з цього місця і звести тут чергову новобудову", – запевнив Олександр.
За словами Євгенії, мешканці регулярно сплачують житлово-комунальні послуги та не мають заборгованості, однак працівники ЖКГ "нічого не роблять".
"Серце болить від того, що руйнується краса нашого міста. Особливо від того, що відбувається останнім часом. Щоразу якийсь будинок руйнується. Ми не можемо допустити цього, треба рятувати цей дім", – поділилася жінка.
Як розповів Станіслав Українцев, будинок на Софіївській, 15 звів у 1884-ому році архітектор Ксаверш Скаржинський. Раніше на фасаді можна було побачити двох єдинорогів, яких художник називає "візитними картками" Скаржинського.
За словами Станіслава, одного з єдинорогів відбили разом з іншими елементами декору кілька років тому, аби ліплення не обвалилося.
Кореспонденти Суспільного звернулися за коментарем щодо ремонту будівлі до прессекретарки Одеської міської ради Наталі Мальцевої. Вона відповіла, що наразі нової інформації немає і надала відеокоментар начальника управління з питань охорони об’єктів культурної спадщини Павла Остапенка за 21 вересня 2020 року.
Тоді Остапенко запевнив, що в 2018-му році управління отримало дозвіл на зняття аварійних елементів фасаду і подальшу консервацію перед проведенням реставраційних робіт.
"У 2019 році ми провели низку актувань будівлі, замовили технічний висновок щодо стану будівлі. Отримали рекомендації, згідно з якими ми знаємо про аварійні ділянки, які потребують подальшого укріплення. Наступного року, я сподіваюся, ми отримаємо все ж в повному обсязі фінансування. І ця адреса, сподіваюсь, буде взята в роботу", – розповів Павло Остапенко.
Акція "Духи будинку. Живопис заради архітектури" тривала протягом двох годин.
Читайте також
- В Одесі до будинку, де не було світла понад місяць, підключили електрогенератор
- Ліпнину на пам’ятнику архітектури в центрі Одеси збивали у рамках протиаварійних робіт
- Врятувати власний дім: історія мешканця історичної будівлі в центрі Одеси
- “Тут неможливо жити”: мешканці обваленого в Одесі будинку кажуть, що дім у критичному стані