"Я намагався загасити своє обличчя": стан рятувальників, поранених під час атаки по Одесі

"Я намагався загасити своє обличчя": стан рятувальників, поранених під час атаки по Одесі

Одеські рятувальники оговтуються після ракетного удару по Одесі 15 березня. Серед травм: опіки, уламки в тілі та контузія. Один з них повернувся до роботи, інші продовжують лікування.

Командир відділення шостої пожежної частини Артем Августінович прибув одним із перших на місце виклику у складі двох відділень. Перше відділення розташувалось біля провулка, де була пожежа, а друге забезпечувало безперебійну подачу води, коли пролунав другий вибух, згадує чоловік

"Ми провели оперативне розгортання, подали воду на гасіння пожежі і через декілька хвилин пролунав вибух. Нас ударною хвилею у складі чотирьох осіб відкинуло. Через те, що там також був зруйнований газопровід. Відбувся витік газу, цей газ загорівся, через те, що ударною хвилею цей газ весь пішов на нас. У нас запалало обличчя, запалав підкісник на голові. Я власноруч намагався загасити своє обличчя".

У Артема діагностували опік обличчя, уламкове поранення лівої руки, гомілки, стопи, а також уламкове поранення у правому плечі.

"Я намагався загасити своє обличчя": стан рятувальників, поранених під час атаки по Одесі
Командир відділення шостої пожежної частини Артем Августінович. Фото: Суспільне Одеса

Рятувальник Олександр Донцов гасив пожежу у момент вибуху. Чоловік розповів, що мав передчуття, ніби "от зараз щось буде". Звук ракети він порівнює з гулом літака, що сідає:

"Мені треба було підійти ближче до рукава, звідки подавалася вода, біля мене був Артем, ми були безпосередньо біля вогню і пролунав вибух і ця хвиля просто вогню і уламків просто пішла на нас. Розлетілися, як шахи, хто куди.

Все, що я пам’ятаю – це каталку, як мене везли до відділення і я просто кричав, бо мені було дуже боляче, я благав чимось обробити лице і руки, щось робіть, бо я не можу", — згадує чоловік.

"Я намагався загасити своє обличчя": стан рятувальників, поранених під час атаки по Одесі
Рятувальник Олександр Донцов. Фото: Суспільне Одеса

"У той день працювало 72 рятувальники, були задіяні. Після цього хлопців було розподілено по медичних закладах, вже тоді знали, що Денис Колесніков тоді загинув на місці від отриманих травм. Вісім рятувальників постраждалих, це цілий караул.

Якби тоді рятувальники не працювали під час повітряної тривоги, були б десятки загиблих. Не можуть рятувальники бути у бомбосховищі, укритті, коли під завалами знаходяться люди, коли люди кричать і просять про допомогу". — зазначила речниця ГУ ДСНС Одеської області Марина Аверіна.

Що відомо про атаку РФ по Одесі 15 березня

В Одеській області повітряну тривогу оголосили об 11:01. Через декілька хвилин в Одесі пролунав потужний вибух, водночас у Повітряних силах повідомили про ракету у напрямку Одеси.

О 11:08 у Повітряних силах попередили про загрозу балістики для південних областей. Об 11:21 в Одесі пролунав повторний потужний вибух і після нього ще один. Відбій дали об 11:47.

Унаслідок атак руйнувань зазнала цивільна інфраструктура, повідомили у ДСНС Одещини. Також ударом пошкодило десять приватних будинків, станцію технічного обслуговування, газопровід низького тиску та два пожежно-рятувальних автомобілі.

Наразі відомо про 21 загиблого та понад 70 поранених. Серед загиблих — рятувальник Денис Колесніков, фельдшер Сергій Ротару, колишній віцемер Одеси Сергій Тетюхін, командир батальйону "Цунамі" Олександр Гостіщев.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області.

На початок