Брали гроші за вивіз продукції: посадовців Держпродспоживслужби Одещини та Запоріжжя підозрюють у хабарництві

Брали гроші за вивіз продукції: посадовців Держпродспоживслужби Одещини та Запоріжжя підозрюють у хабарництві

Доповнено
Працівники Держпродспоживслужби, яких викрили ДБР
Працівники Держпродспоживслужби, яких викрили ДБР. Фото: Державне бюро розслідувань

Державне бюро розслідувань викрили посадовців Держпродспоживслужби Одеської та Запорізької областей, яких підозрюють в отриманні грошей від експортерів сільськогосподарської продукції.

Про це 2 квітня повідомили у ДБР та в Одеській обласній прокуратурі.

За даними бюро, посадовці організували корупційну схему, згідно з якою вимагали гроші за видачу фітосанітарних сертифікатів, а також за виготовлення актів про результати обстеження, які необхідні для перевезення ячменю та кукурудзи.

"Фактично посадовці Держпродспоживслужби створили організовану злочинну групу зі чітким розподілом ролей та обов’язків. До її складу входило понад 11 людей, серед них керівник ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області та начальник Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області", — йдеться у повідомленні.

У ДБР зазначили, що до складу також входили двоє головних інспекторів ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області та двоє з Запорізької області, цивільні особи, в тому числі керівники брокерських компаній, що виконували ролі посередників.

Брали гроші за вивіз продукції: посадовців Держпродспоживслужби Одещини та Запоріжжя підозрюють у хабарництві
Вилучені під час обшуків гроші. Фото: Державне бюро розслідувань

За попередніми оцінками, учасники схеми отримували щомісячно понад 160 тисяч доларів, зазначили у бюро. Слідство провело 60 обшуків у різних регіонах України, під час них знайшли та вилучили понад 100 тисяч доларів та 500 тисяч гривень, вісім автомобілів еліт-класу, записники з переліком розподілу сум між учасниками схеми, а також чорнові записи та комп’ютерну техніку та інші речові докази.

За даними прокуратури, інспектори в Одеській області налагодили корупційний механізм по видачі фітосанітарних сертифікатів для експорту сільськогосподарської продукції за кордон без відбору проб. Їх затримали після одержання 32000 тисяч грн за оформлення 33 сертифікатів.

"Інспектор Держпродспоживслужби в Запорізькій області з двома спільниками вимагали у директора підприємства 22500 доларів США за організацію внесення відомостей щодо суб’єкта господарювання у Загальнодержавний реєстр осіб, які планують експорт кукурудзи до Китайської Народної Республіки", — йдеться у повідомленні.

Затримали пʼятьох учасників групи, їм повідомили про підозри за ч. 3 ст. 368 Одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.Кримінального кодексу України. За що загрожує до десяти років увʼязнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Також планують прийняти рішення щодо оголошення підозр посадовцям причетним до оборудки. Слідчі дії тривають.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок