Змушували жебракувати: в Одесі за торгівлю людьми судитимуть трьох чоловіків

Змушували жебракувати: в Одесі за торгівлю людьми судитимуть трьох чоловіків

торгівля людьми
Слідчий під час одного з обшуків у помешканні підозрюваних. Фото: ГУНП в Одеській області

До суду в Одесі передали справу про торгівлю людьми. За даними поліції, організована група людей утримувала та змушувала безхатьків жебракувати.

Про це 1 квітня повідомили в пресслужбі ГУНП в Одеській області.

Слідство вважає, що житель Одеси та двоє його знайомих шукали на вулицях міста людей без постійного місця проживання та вербували їх для жебракування. Далі цих людей утримували в підвалі орендованого будинку і забороняли самостійно покидати приміщення. При спробі втекти — застосовували до них психологічний тиск та фізичну силу, додали в поліції.

"Вранці завербованих громадян на автомобілі відвозили у громадські місця з великим скупченням людей, саджали в інвалідні візки, і до вечора вони жебракували. Впродовж усього дня за "працівниками" спостерігали, а ввечері забирали у них всю "виручку" та відвозили до підвалу", — зазначено у повідомленні поліції.

Про розкриття цієї схеми у поліції повідомили 16 лютого. Слідству було відомо про дев’ятьох потерпілих, на кожному з яких затримані щодня заробляли до 1000 гривень. Одесита та двох його знайомих тоді затримали.

Наразі чоловікам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 149Торгівля людьми, а також вербування, переміщення, переховування людей, вчинене з метою експлуатації, у виді примусового втягнення у зайняття жебрацтвом з використанням примусу, обману, уразливого стану потерпілого для отримання згоди на його експлуатацію, поєднаних з погрозою застосування насильства, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, повторно, організованою групою. Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт скерували до суду. Їм загрожує від восьми до п’ятнадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок