Дистанційні замки та Wi-Fi: як працюватимуть мобільні укриття на зупинках в Одесі

Дистанційні замки та Wi-Fi: як працюватимуть мобільні укриття на зупинках в Одесі

Дистанційні замки та Wi-Fi: як працюватимуть мобільні укриття на зупинках в Одесі
В Одесі біля кінцевої зупинки трамвая №5 встановили мобільне укриття. Фото: Одеська міська рада

В Одесі цілодобово працюють перші мобільні укриття. Наразі у місті розглядають можливість оснащення укриттів дистанційними замками та інтернетом.

Про це Суспільному в ефірі "Українського радіо Одеса" повідомив в.о. директора КП "Одесміськелектротранс" Микола Литовчук.

Чотири укриття отримали та відвантажили 7 березня, а 8 березня — ввели в експлуатацію та під'єднали електроенергії. Наразі вони працюють цілодобово та можуть розмістити близько 15-20 людей, зазначив Литовчук.

За його словами, спочатку укриття хотіли встановити на кінцевих зупинках для того, щоб у водіїв та пасажирів була можливість сховатися від уламків під час російських атак:

"У першу чергу розглядали для пасажирів та водіїв. Якщо раптово тривога, вони мають швидко зреагувати та сховатись. Однак якщо є перехожі, які теж хочуть сховатись, то двері відчинені для всіх".

В укриттях працюють чергові диспетчери: в деяких укриттях цілодобово або до 22 години, після чого укриття мають лишити відкритим до ранку.

"Ми працюємо над тим, щоб зробити замки, які диспетчер зможе відчинити та зачинити дистанційно у разі тривоги. Поки у нас все працює цілодобово, вони відчинені. Wi-Fi ми також будемо розглядати і, я думаю, якщо буде це можливо, ми встановимо", — додав Микола Литовчук.

Також, за словами в. о. директора ОМЕТ, схожі мобільні укриття можуть з'явитись в інших куточках Одеси: для них шукають відповідні місця.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок