Гімназії на Одещині через суд повернули 44 га землі

Гімназії на Одещині через суд повернули 44 га землі

Земля, поле
Земля, яку повернули гімназії на Одещині. Фото: прокуратура Одеської області

Саханській гімназії, яка розташована на території Цебриківської селищної ради на Одещині, повернули земельну ділянку площею 44 га та вартістю 7,6 млн грн.

Про це 26 лютого повідомили в прокуратурі Одеської області.

За даними прокурорів, землю гімназії передали у постійне користування для дослідних і навчальних цілей. Навчальний заклад уклала договір з агропідприємством про спільну обробку цієї ділянки строком на вісім років. Прокуратура вважає, що насправді ніякої спільної діяльності не було, а землю передали в оренду компанії.

"Крім того, внаслідок фактичної передачі земельної ділянки, що належить гімназії на праві постійного користування в оренду підприємству відбулась фактична зміна цільового призначення землі на ведення товарного сільгоспвиробництва", — зазначили у відомстві.

Прокурори звернулись до суду з цього приводу. Суд погодився, що гімназія не мала повноважень вчиняти такі дії з землею, яка перебувала у неї в користуванні, а підприємство таким чином хотіло уникнути передбаченої законом процедури для отримання ділянки в оренду. Землю повернули навчальному закладу.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок