"Обираємо тих, які люблять гратися": як працюють службові собаки на Одеській митниці

"Обираємо тих, які люблять гратися": як працюють службові собаки на Одеській митниці

"Обираємо тих, які люблять гратися": як працюють службові собаки на Одеській митниці
. Фото: Суспільне Одеса

На Одеській митниці працює підрозділ з вісьмома службовими собаками, усі породи малінуа.Різновид бельгійської вівчарки. Перед початком служби тварини проходять спеціальну підготовку з пошуків наркотиків та валюти, розповів начальник відділу кінологічного забезпечення Володимир Кушніренко.

Костянтин Маляр працює кінологом 20 років. З них чотири роки – в команді з Боцманом. Протягом цього час пес щодня перевіряє багаж пасажирів в Міжнародному аеропорту "Одеса", розповів Костянтин.

Собаки Одеса
Костянтин Маляр. Фото: Суспільне Одеса

"Мені колись не дозволяли завести цуцика батьки. І коли я став вже дорослим, у мене був вибір – щось більш серйозне чи це. І я обрав саме роботу з собаками. Досі не шкодую", – поділився Костянтин.

За його словами, пронести наркотики так, аби Боцман їх не помітив, неможливо. Наприклад, у серпні Боцман знайшов в одного з пасажирів кокаїн на суму 1 мільйон гривень.

Собаки Одеса
Валіза одного з пасажирів, в якій Боцман знайшов кокаїн на суму 1 мільйон гривень. ФОТО: Володимир Кушніренко

"Ми під час підбору собак обираємо тільки тих, які люблять гратись зі своїм господарем. А потім, після відпрацювання умовного рефлексу, даємо потрібний запах. Це можуть бути наркотичні речовини, банкноти, запах зброї, вибухівки та янтаря", – пояснив кінолог.

Разом із Боцманом в одеському аеропорту працює службовий собака Фіфа.

Собаки Одеса
Собака Фіфа. Фото: Суспільне Одеса

Якщо у багажі пасажирів є наркотики, собака відчуває запах і завмирає, розповів начальник відділу кінологічного забезпечення Одеської митниці Володимир Кушніренко. За його словами, після знахідки собаку заохочують грою.

Собаки Одеса
Володимир Кушніренко. Фото: Суспільне Одеса

"За результатами 2019-го року наш підрозділ здобув перше місце в Україні. Стараємося підтримувати цю традицію і цьогоріч. Наразі у нас вже 105 результативних спрацювань", – поділився Володимир.

Багажі, у яких собаки виявили запах наркотиків, пізніше оглядають на митному пості, пояснила інспекторка Людмила Гасюченко.

Собаки Одеса
Людмила Гасюченко. Фото: Суспільне Одеса

"В Україну заборонено ввозити зброю, наркотичні засоби та об'єкти культурної цінності. Крім того існують певні обмеження. Наприклад, на валюту. Можна ввозити 10 тисяч євро. Якщо ваші кошти більші за цю суму, потрібно декларувати", – пояснила Гасюченко.

Як зазначив Володимир Кушніренко, після того, як собаки відслужать 8-10 років, вони йдуть на пенсію. Однак не на самоті: тварини залишаються з кінологом, з яким працювали.

Собаки Одеса
Фіфа обнюхує багаж пасажирів. ФОТО: Суспільне Одеса

Читайте також

На початок