Частину лиману на Одещині віддадуть в оренду для вирощування мідій та креветок

Частину лиману на Одещині віддадуть в оренду для вирощування мідій та креветок

Частину лиману на Одещині віддадуть в оренду для вирощування мідій та креветок
Мідії, фото ілюстративне. Джерело: UBC Ocean

Акваторію Сухого лиману в Одеській області дозволили використовувати для вирощування молюсків та креветок. Відповідне розпорядження 26 січня схвалив Кабінет міністрів.

Про це 30 січня повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства України.

У міністерстві зазначили, що визначена ділянка має вільний водообмін з морем та достатню солоність для вирощування мідій, креветок тощо. За словами заступника міністра агрополітики Віталія Головні, марикультура — перспективний напрямок розвитку для української економіки, який дасть можливість постачати на внутрішній ринок якісні, корисні і доступні за ціною морепродукти.

"Нам треба розвивати морську аквакультуру. У цьому ми опираємось на досвід країн, які є лідерами, наприклад, Норвегія та Чилі. У розпорядженні чітко визначені координати для ведення бізнесу у Сухому лимані. І ми пропонуємо підприємцям взяти участь в електронних торгах на право оренди акваторією", - зазначив Головня.

Договір оренди укладатимуть на сім років, оскільки прибуток з аквакультури може бути отримано на третій рік. Також такий термін зумовлений часом на підготовку: треба встановити різні технологічні пристрої — плавучі садки, колектори для молюсків тощо. Перші торги будуть оголошені найближчим часом.

Марикультура широко застосовується в більшості прибережних країн: Норвегії, Іспанії, Болгарії, Румунії. Серед Чорноморсько-середземноморських держав лідером з вирощування продукції морської аквакультури є Туреччина, додали в міністерстві агрополітики.

Авторка: Дар'я Барісова

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок