В Одесі відбулась прем’єра перформансу про "Людину-вовка". Надихнув на створення опери авторів пацієнт Зигмунда Фройда, який жив на Одещині. Уривок вистави показали глядачам у Художньому музеї.
За задумом авторів, глядачі мають заходити до приміщення, де дійство вже розпочалось, та відразу занурюються в атмосферу.
Автор опери "Людина-вовк" та виконавець головної партії Андрій Малініч розповів, історія життя Сергія Панкєєва розгорталась на тлі смертей близьких, революції та війн. За його словами, Панкєєв був улюбленим пацієнтом психоаналітика Фройда, через своє рідкісне захворювання – з дитинства чоловіку скрізь марились п’ять білих вовків:
"Я про нього перший раз дізнався, коли знайшов своїх родичів, які проживають у селі в Одеській області, де знаходиться маєток. І потім я дізнався, що він мав дуже тісний зв'язок з Одесою, з моїм улюбленим районом Слобідкою. Мені взагалі близька тема потойбічності".
Учасники перформансу — друзі та колеги по сцені Андрія. За словами музикантів, вони погодились на творчий експеримент майже одразу, адже полюбили написану автором музику та ідейний задум.
"Один з наших вовків — це сестра нашого головного героя, інший вовк — це батько героя. Також в нас є вовк, який не є людиною, але він дивиться на нашого героя з потойбічної сторони. Для мене дуже цікаво було дізнатись, що це був один з перших пацієнтів Зігмунда Фройда, і що книжку, яку читаю з якихось з його робіт — вона була написана про людину, яка проживала тут", — розповіла викладачка музики, хормейстер та виконавиця ролі вовка Дарина Гусак.
Опера "людина-вовк" виграла спеціальний конкурс проєкт "Ворк Шоп", що відбувався в грудні минулого року в Художньому музеї. Те, що перфоманс зазвучав в камерній залі приваблює глядачів, зазначив голова екскурсійного відділу Художнього музею Володимир Дамаскін:
"Була закрита реєстрація, але люди хотіли побачити, подивитись. І для людей насправді це цікаво, тому що це новий медіа, який раніше не демонструвався в класичному музеї. А зараз ми, як і Європейські музеї, намагаємось підтримувати цю практику і показувати різні напрямки мистецтва".
Проєкт реалізується завдяки Стипендії імені Антонена Арто, заснованої фондом "Proto produkciia" та лабораторією сучасної опери. Подібні перфоманси, як запевняють в музеї, і надалі відбуватимуться протягом всього року.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області