На Одещині вирує негода: яка ситуація зі світлом та що на дорогах регіону

На Одещині вирує негода: яка ситуація зі світлом та що на дорогах регіону

Оновлено
Рені сніг
Сніг в Рені на Одещині, 26 листопада 2023. Фото: THE WEATHER LAB/Telegram

На Одещині 138 населеним пунктам повернули світло. На півдні регіону розгорнули "Пункти незламності". За інформацією синоптиків, негода рухається на північ.

ОНОВЛЕНО 20:28. На Одещині 138 населеним пунктам повернули світло. Наразі 93 бригади ДТЕК ремонтують 106 повітряних ліній, що живлять 1847 підстанцій.

У Білгород-Дністровському районі у 16 територіальних громадах світло відсутнє. Проблем з водопостачанням та теплопостачанням немає. Працюють генератори.

У Березівському районі повністю відсутнє електропостачання в 46 населених пунктах та в 16 частково. Всі об’єкти критичної інфраструктури працюють у штатному режимі.

У Роздільнянському районі в міській громаді майже всі населені пункти без світла. По інших громадах: в 16 н.п. відсутня електроенергія, в чотирьох частково та з перебоями. Водо/теплопостачання забезпечено. На дорогах працює техніка.

У Подільському районі є короткотермінові відключення в громадах (спрацьовує автоматика). Відновлюється працівниками ДТЕК оперативно. На дорогах комунальна та підрядна техніка.

У Болградському районі зменшилися опади, але дуже потужні пориви вітру. Більшість автошляхів непроїзні, більшість населених пунктів без електропостачання, працюють на генераторах.

В Одеському районі відсутнє електропостачання у 113 населених пунктах, частково відсутнє у чотирьох. Водопостачання відсутнє в п'яти населених пунктах, за потреби будуть вмикатись генератори. Частково по місту Одеса, через стрибки напруги, вимикаються котельні ТМО, вмикають генератори.

В Ізмаїльському районі: Вилківська, Сафʼянська, Суворівська та Кілійська громади - повністю без електропостачання. Критична інфраструктура працює від генераторів. Ренійська громада - шість сіл без світла, два села та Рені — частково. Критична інфраструктура працює.

Місто Ізмаїл - частково без електроенергії. Критична інфраструктура працює.

дерево впало в Одесі
Одне з дерев, яке впало в Одесі 26 листопада через негоду. Фото: Одеська міська рада

Ситуація на дорогах Одещини через негоду

Рух транспорту на трасі Одеса-Рені наразі закритий для всіх видів транспорту. Одеса-Южне.

На трасі М-05 Київ - Одеса, зокрема на ділянці км 274+435 - км 466+700, з 19:30 заборонили рух для усіх транспортних засобів.

Рух дорогою Т-16-06 від Болграду до М-15 перекрито. Автобуси, що працюють на приміських маршрутах, припинили курсування.

Рух по Т-16-31 (м. Ізмаїл – м. Болград) не заблокований, але транспорту мало.

Рух дорогою О-160708 (Виноградівка – Котловина – Нагірне – Орлівка – М-15) ускладнений, працює техніка.

Дорога Т-16-08 перекрита.

Трасу М-15 на ділянках Ізмаїл-Рені, Ізмаїл-с.Кирнички, а також Т-16-31, Т-16-06, Т-16-42, місцевих доріг Василівка-Камʼянка, Шевченкове-Мирне-Десантне, Кілія-Червоний Яр розчищають.

На трасі Р-72, Білгород-Дністровський -КПП Старокозаче, Н-33 Одеса- Монаши, М-15 Одеса-Рені працює спецтехніка.

На трасі М-16 Одеса - Кучурган перекрили рух для усіх транспортних засобів.

ОНОВЛЕНО 20:28.

У зв’язку з погодними умовами через пункти пропуску "Маяки – Паланка – Удобне", "Старокозаче – Тудора" тимчасово не пропускатимуть транспортні засоби на територію Молдови. Це пов'язано з завантаженою трасою у населеному пункті Каушани (Республіка Молдова), повідомили Держприкордонслужбі.

ДТП на трасі, авто у кюветі
Автомобіль з'їхав у кювет через негоду на одній з доріг Одеської області. Фото: ГУНП в Одеській області

ОНОВЛЕНО 16:36

Без електропостачання перебувають 179 населених пунктів, працює 88 бригад ДТЕК, 176 працівників, 88 одиниць спеціалізованої техніки.

У Білгород-Дністровському районі з 16 територіальних громад у одній громаді (Кароліно-Бугазська) наявне світло, ще в одній частково (Білгород-Дністровська), в 14 громадах світло відсутнє. Проблем з водопостачанням та теплопостачанням немає. Працюють генератори. У Болградському районі у більшості населених пунктів відсутнє електропостачання, життєво важливі обʼєкти працюють на генераторах, сполучення між населеними пунктами ускладнене. У Березівському районі відсутнє електропостачання в 39 населених пунктах та в шести — частково. Всі об’єкти критичної інфраструктури працюють у штатному режимі. У Роздільнянському районі електроенергія відсутня у 16 населених пунктах. Всі обʼєкти критичної інфраструктури працюють у штатному режимі. Інші райони — без змін.

Оперативну інформацію щодо ситуації у регіоні станом на 13:00 повідомили в Одеській ОВА. Голова адміністрації Олег Кіпер закликав жителів області перечекати негоду дома та не виїжджати на дороги.

За даними ОВА, майже в усіх громадах Болградського району відсутнє світло, є перебої мобільного зв’язку.. Обʼєкти критичної інфраструктури працюють на генераторах. Всі служби переведені у посилений режим роботи.

В Ізмаїльському районі без енергопостачання залишаються 43 населених пункти, з них шість — частково. Критична інфраструктура працює від генераторів. У місті Кілія відсутнє водопостачання. У громадах працює 41 "Пункт незламності".

В Одеському районі нема світла у 36 населених пунктах. За даними ДТЕК Одеські електромережі, станом на 12:00 частина Київського району Одеси була без електроенергії через відключення обладнання на одній із високовольтних підстанцій. У міськраді повідомили, що буревій повалив 24 дерева.

У Білгород-Дністровському районі повністю немає світла у десяти громадах, у трьох — частково. Три громади наразі з електроенергією. Проблем з водопостачанням та теплопостачанням немає. Лікарні працюють у штатному режимі.

У 36 населених пунктах Березівського району повністю відсутнє електропостачання та в шести — частково. Проблем з водопостачанням немає. Всі служби працюють у штатному режимі.

У Роздільнянському районі перебої зі світлом мають жителі чотирьох громад. Об'єкти інфраструктури працюють у штатному режимі.

Нема світла у Балтській громаді Подільського району. За даними ОВА, електропостачання відсутнє у с. Саражинка, Перейма, Оленівка, Борсуки, Лісничівка.

На Одещині вирує негода: яка ситуація зі світлом та що на дорогах регіону
Наслідки негоди в Одеській області 26 листопада. Фото: Укренерго

Також в Одеській області хуртовина пошкодила одну з металевих опор лінії електропередач. Розподільчі мережі також пошкоджені, повідомили в "Укренерго".

Там додали, що через значний обсяг пошкоджень на обладнання, яке залишилось в роботі, лягло подвійне навантаження. У зв'язку з цим в "Укренерго" закликають громадян споживати електроенергію ощадливо.

В області розгорнули 309 пунктів незламності. Від ДСНС працює 55 пунктів незламності (з них 43 стаціонарних, 12 мобільних). У разі потреби будуть відкриті додаткові.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок