В Одесі планують перейменувати НВК імені Пушкіна

В Одесі планують перейменувати НВК імені Пушкіна

В Одесі планують перейменувати НВК імені Пушкіна
Одеський навчально-виховний комплекс №90 ім. О.С.Пушкіна. Фото: Департамент освіти та науки ОМР

В Одесі планують змінити назву Одеського навчально-виховного комплексу № 90 імені Пушкіна на "Одеський ліцей № 90 ім. О.С. Пушкіна". Про це стало відомо з засідання виконавчого комітету міськради 22 червня.

На сайті установи вказано, що у 2011 році НВК одержав звання "Флагман освіти України", а наприкінці 1950-х років він стала першою та єдиною на сьогодні школою із поглибленим вивченням французької мови.

Згідно з проєктом рішення міськради, зміни, відповідно до зміни назви, внесуть і в статут установи. Однак, остаточне рішення щодо перейменування ухвалюватиметься на засіданні сесії.

Пам'ятники Пушкіну та однойменні вулиці на Одещині

  • У червні 2022 року в інтерв'ю виданню The New York Times одеський міський голова Геннадій Труханов заявив, що не підтримав би перейменування вулиці Пушкіна в Одесі й що його турбує ненависть до всього російського.
  • В Одесі 10 листопада 2022 року на пам'ятник російському поету Олександру Пушкіну нанесли написи "Геть".
  • За тиждень той же пам'ятник обмалювали літерами Z та V, залишили напис "Окупант", а голову скульптури обмотали жовтою стрічкою. Пізніше монумент законсервували у фанерний ящик.
  • 30 листопада 2022 року у місті Ананьїв Подільського району демонтували пам'ятник Олександру Пушкіну.
  • Долю пам'ятника Олександру Пушкіну, розташованого на Приморському бульварі навпроти будівлі мерії, на думку адвоката Артема Карташова, має вирішувати обласна військова адміністрація.
  • Також на Одещині у межах деколонізації перейменували низку вулиць Пушкіна. До прикладу, у Сараті вулиця отримала назву Козацька. В Одесі ж одна з центральних вулиць поки лишається з такою назвою.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок