На вулиці Буніна в Одесі розташована кав’ярня Godshot. До повномасштабного вторгнення заклад працював в Херсоні, після власники були вимушені релоковувати бізнес в Одесу. Як працювали в окупації, виїжджали та адаптовували бізнес в Одесі, вони розповіли Суспільному.
Власники кав’ярні — Валерія та Денис Вечерікови. Валерія розповідає, що коли почалася окупація, вони закрили заклад, але через кілька тижнів вирішили з командою відновити роботу.
"Перший день, коли ми відкрилися, — це було щось. Прийшло дуже багато наших клієнтів, всі обіймалися, плакали, бо це був знаєте, якийсь елемент колишнього життя, всі були раді одне одного бачити, щоб якось комусь на щось спертися. Почали працювати не повний день, якісь півдня. Тим не менш, люди приходили. Ми були таким собі місцем безпеки, бо вулицями було ходити відверто страшно", — розповідає Денис Вечеріков.
В Одесу родина переїхали у квітні 2022 року. Валерія розповідає, що кав’ярня в Херсоні продовжила працювати: команда вирішила залишитися.
"Наша команда залишилася ще у місті, бо всі прийняли рішення залишатися. Ми звідси передавали їм все, що було потрібно для їх власних необхідностей, роботи закладу, якісь ліки, ми шукали спосіб передати це туди в місто, тому ми трималися. Далі, коли вже було ближче до деокупації міста, і вимкнули електропостачання ми вже зачинилися, але майже через тиждень вже була деокупація. Якийсь тиждень пройшов і почався сильний обстріл міста, і просто всі, хто чекали, всі наші рідні, наша команда, всі почали виїжджати", — каже Валерія Вечерікова.
Після того як вся команда виїхала з Херсона, подружжя вирішило відкривати свій заклад в Одесі. За словами Валерії, було важко все перевозити в нове місто.
"Було важко перевозити все з Херсона до Одеси тому, що був обстріл міста, треба було все це зібрати, якось винайняти машини — це дуже-дуже не легко. Тут шукали склади, коли ти у своєму місті, ти знаєш до кого звернутися, тут трошки були такі різні моменти", — говорить співвласниця закладу.
Кав’ярня в Одесі за своєю атмосферою схожа на херсонську. Тут такі самі великі вікна, всюди квіти, а також один із фірмових десертів у вигляді херсонського кавуна.
"Я знаходилась в Одесі, моя команда в Херсоні, коли ми його придумали. У нас не було ніяких продуктів вже там, і ми користувались тим, що було у місті. І це були кавуни, якісь ягоди. І ось так ми придумали наш херсонський кавун. Ми просто купували кавуни на ринку, і з дівчатами вигадували, щоб ми могли таке зробити", — каже Вікторія.
90% працівників цього закладу — переселенці з Херсона. Серед них кондитерка Влада і бариста Павло.
"Було важко працювати у Херсоні тому, що були постійні обстріли і доводилося їздити у центр, а він був найчастіше під обстрілами, потім стало менше роботи і довелося їхати. Набагато краще, коли ми всі тут разом тому, що є підтримка і мені подобається, що всі тут, в більшості, херсонці", — розповідає Влада.
Бариста Павло каже. що планує повернутися до Херсона, як тільки припиняться обстріли міста.
"Робота — добре, але ми всі хочемо додому. Я хочу додому. Одеса дуже класна, спасибі, що нас прийняли, але дім — є дім. І щойно припиняться обстріли, багато хто повернеться назад", — говорить Павло.
Після завершення війни заклад в Херсоні планують поновити.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області