Довічний термін отримав ексміліціонер, який готував вибухи на Одеській залізниці

Довічний термін отримав ексміліціонер, який готував вибухи на Одеській залізниці

Довічний термін отримав ексміліціонер, який готував вибухи на Одеській залізниці
Затримання чоловіка, якого підозрюють в організації вибухів на Одеській залізниці. Фото: СБУ

Довічне ув’язнення отримав колишній посадовець карного розшуку лінійного підрозділу розформованої міліції на Одеській залізниці. Його завербував російський ГРУ для розвідувально-підривної діяльності в регіоні. Про це 22 травня повідомили в Службі безпеки України.

У СБУ уточнили, що ексміліціонер був завербований представником російського ГРУ після початку повномасштабного вторгнення. Диверсант збирав інформацію про перевезення військової техніки, озброєння, боєприпасів і паливо-мастильних матеріалів на окремих ділянках Одеської залізниці. Цю інформацію він передавав російській воєнній розвідці для підготовки вибухів.

"Для виконання ворожого завдання зловмисник встановив поблизу залізничної колії у передмісті Одеси дві дистанційні фотопастки. Ці спеціальні пристрої дозволяли йому відстежувати переміщення рухомого складу в режимі реального часу і отримувати відповідні фото через мобільний додаток", — повідомили у СБУ.

готував вибухи на Одеській залізниці
Чоловік, який готував вибухи на Одеській залізниці. Фото: СБУ

Чоловіка затримали в жовтні 2022 року під час налаштування пристрою дистанційного спостереження за маршрутом залізничного транспорту. У нього знайшли понад три кілограми тротилу, протитанкову міна і підривачі, а також документи, оформлені на підставних осіб.

Суд визнав його винним за двома стаття Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 — державна зрада та ч. 1 ст. 263 — незаконне поводження з бойовими припасами або вибуховими речовинами. Чоловік отримав довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок