Три пугачі та рядовий Мавік: в Одеському зоопарку з’явилися совенята

Три пугачі та рядовий Мавік: в Одеському зоопарку з’явилися совенята

Три пугачі та рядовий Мавік: в Одеському зоопарку з’явилися совенята
Пташенята пугачів в Одеському зоопарку. Фото: Суспільне Одеса

В Одеському зоопарку з'явилися нові мешканці. Кілька тижнів тому тут вилупилися троє пташенят пугачів, а на днях патрульні передали совеня, яке врятували в Херсоні. Птахів бачили журналісти Суспільного.

У зоопарку розповіли, що пугачі вилупилися 4 квітня, але до цього часу батьки їх не показували. Щоб пугачі стали самостійними, потрібно 1,5 місяці, розповів завідувач відділення розведення хижих птахів та сов Віктор Пілюга. Годують їх лабораторними пацюками.

"Було все добре, було три яйця і три пташеня вийшло. Мати гріла їх, як треба, скільки треба, пара годувала їх, тому проблем з ними не було. Зараз ми їх нікуди не пересаджуємо, це триватиме ще щонайменше 1.5 місяці, поки вони не стануть самостійними", — розказав Віктор Пілюга.

пугач Одеський зоопарк
Пташеня пугача в Одеському зоопарку. Фото: Суспільне Одеса

Наразі пташенята живуть із батьками у закритій клітці. Це необхідно для адаптації птахів, пояснює директор зоопарку Ігор Біляков.

"Ми більше 10 років займаємося науковою програмою з реінтродукції пугачів. Ми вирощуємо пташенят, навчаємо полювати та випускаємо у дику природу у дельті Дністра та у дельті Дунаю. Для того, щоб птахи не втратили здатність до розмножування, і для того, щоб вони у подальшому могли жити у дикій природі, треба уникнути цього імпринтингу. Тобто вони не повинні звикати до людей", — сказав Ігор Біляков.

пугач Одеський зоопарк
Дорослі пугачі в Одеському зоопарку. Фото: Суспільне Одеса

пугач Одеський зоопарк
Дорослий пугач в Одеському зоопарку. Фото: Суспільне Одеса

Також у зоопарк передали совеня з Херсона. Його врятували патрульні одеської поліції, які перебували у відрядженні, каже Ігор Біляков. Совеня поліцейські назвали рядовий Мавік — на честь дронів, які допомагають військовим на фронті.

"Був обстріл у місті і вони виїжджали дивитися, що там скоїлося. І після цього обстрілу вони знайшли на дорозі на вулиці Ушакова, як вони мені сказали, це пташеня. Воно сиділо на бордюрі, якось воно там опинилося після обстрілу. І вони його забрали, зателефонували мені і організували переїзд, ми тут зустріли", — розказав директор зоопарку.

совеня рядовий Мавік, Одеський зоопарк
Совеня рядовий Мавік, яке одеські патрульні врятували у Херсоні. Фото: Суспільне Одеса

Совеня наразі адаптується до нових умов життя. За словами Віктора Пілюги, якщо з ним в подальшому все буде добре, то його випустять у дику природу.

"Стан хороший, це підліток вухастої сови. Якщо птах буде нормально самостійно харчуватися і добре літати, то, зазвичай, ми випускаємо таких у природу. Якщо ж птахи мають якісь проблеми або з їжею, або з фізичним станом, то вони залишаються у зоопарку", — розповів Віктор Пілюга.

совеня рядовий Мавік, Одеський зоопарк
Совеня рядовий Мавік, яке одеські патрульні врятували у Херсоні. Фото: Суспільне Одеса

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок