Олена та Олександр Шушпанові — власники виноробного бізнесу на Одещині. До початку війни на їхньому підприємстві за рік виготовляли мільйон декалітрів вина. Аби втриматись на плаву та підтримати українських виноробів, подружжя відкрило дегустаційну залу в центрі Одеси. Які вина там можна знайти — бачили кореспонденти Суспільного.
За словами Олени, від початку повномасштабної війни обсяги виробництва та продажів впали. Тож разом з чоловіком вони відкрила дегустаційну залу "Лямпа".
"Відкрились ми 30 жовтня 2022 року, це було так страшно, ми не знали, чи на часі. Ми, власне, відкрились, щоб підтримати український виноробний бізнес. Їм дуже важко наразі", — каже Олена.
Підприємство Шушпанових, за словами Олени, було побудоване в 2005 році. До 2020 року вони мали 340 гектарів виноградників і виготовляли мільйон декалітрів вина на рік. Та коронавірус, а пізніше війна вплинули на обсяги виробництва.
"За минулий рік ми майже не продали вина. Наразі кредитів держава не дає, а по минулим треба платити. Тому наразі розпродається частина обладнання, вирубується частина виноградників під більш питомі культури", — розповіла Олена.
Ремонт у дегустаційній залі власноруч робив чоловік Олени — Олександр, який і розпочинав цей бізнес. Наразі він в лавах ЗСУ, тому жінка взяла управління на себе.
"Взагалі мій чоловік болгарин бесарабський. Виходить так що він постійно був біля вина та виноробів, бо там у кожному домі роблять вино. І це була його мрія, зайнятись виноробством", — зазначила Олена.
Тепер основний напрям діяльності подружжя — ця зала, де проходять заходи з дегустацією вина.
"Позаду мене одеський чорний 19 року врожаю. Розлитий в пляшки він був у 21 року. Якраз на 30 річницю незалежності. Одеський чорний — це такий сорт, таких сортів в світі дуже мало. Загалом у чорного винограду чорна шкірка і біла м'якоть. А в одеського чорного — чорна шкірка і чорна м'якоть", — розповіла Олена.
Вона каже, що українці здатні виготовляти якісне вино, але цьому бізнесу не вистачає популяризації.
"Я б його порівняла б з дитиною. Ти над ним трусишся як над дитиною. Власне виробництво вина — це кропіткий процес. Ти щодня його контролюєш, пробуєш", — додала жінка.
Читайте також
- Як переселенець з Чорнобаївки відкрив виробництво в'ялених томатів в Ізмаїлі: історія підприємця
- Пів мільйона за виноградник: як під час війни працює інститут виноградарства та виноробства на Одещині
- "Шепоче: з’їж мене, я дуже смачна": як на Одещині вирощують устриці
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області