"Це робив мʼясник": у парку в Одесі лебедям варварськи підрізали крила

"Це робив мʼясник": у парку в Одесі лебедям варварськи підрізали крила

"Це робив мʼясник": у парку в Одесі лебедям варварськи підрізали крила
Лебідь з підрізаними крилами у парку Перемоги в Одесі. Фото: Вікторія Кунаковська та Олександра Гарбар

Двом лебедям, які живуть на одному зі ставків у парку Перемоги в Одесі, підрізали крила, але зробили це необережно та незаконно. Про це заявили зоозахисники Олександр Тітарчук і Олександра Гарбар, які написали заяву до поліції, а птахів відвезли до ветеринарної клініки.

Стан лебедів однією з перших помітила одеситка Олена. За словами жінки, птахи у парку зʼявилися місяць тому і з ними тоді все було добре.

"Десь дні чотири назад я гуляла вранці з собакою, сиділи лебеді, на лапках, на фалангах у них була кров, і на каменях трохи кров була. І сидять вони тиждень десь, зʼявилися вони місяць тому, тут спочатку одна пара була, потім інша, їм жорстоко обрізали крила", — розповіла Олена.

Зоозахисники Олександр Тітарчук і Олександра Гарбар відвезли лебедів до ветеринарної клініки. За висновком орнітологів, в одного з птахів відкритий перелом крила.

"Видно, що це робила некваліфікована людина — це по-перше. А по-друге, це птах дикий і він не може бути вилучений зі свого середовища природного, а підрізання крил — це є вже порушення порядку вилучення із їхнього середовища. Після того, як їм так підрізали крила, вони не можуть зараз літати і постійно будуть знаходитися на воді або на цьому камені", — каже голова громадської зоозахисної організації "А-хімса" Олександр Тітарчук.

За словами зоозахисниці Олександри Гарбар, щоб лебеді не полетіли, їм можуть підрізати тільки одне крило. При цьому процедуру проводять обережно і зрізів не видно.

"Ось таке обрізання крил неприпустимо. Птахам обрізають всього одне крило, махове підпірʼя, зрізають дуже обережно, взагалі не має бути зрізів навіть видно, а це варварський спосіб. Це робив не спеціаліст, це робив мʼясник. Птахи можуть назавжди залишитися інвалідами. Якщо вони зачепили фаланги, то птах більше не зможе ніколи літати", — каже Олександра Гарбар.

У правильності вчинених дій сумнівається і директор Одеського зоопарку Ігор Бєляков.

"Судячи з цього фото, там було видно, що пір’я підрізані не правильно і, мабуть, людина, яка підрізала, вона далека від цього. Я думаю, що це було підрізане пір’я для того, щоб просто лебеді не полетіли, але зазвичай, в нормі, підрізають не так багато і на одному крилі. Цього достатньо аби птах не полетів", — сказав Ігор Бєляков.

Зоозахисники написали заяву у поліцію. Ми звернулися за коментарем до Одеської міської ради, щоб зрозуміти, хто та навіщо підрізав лебедям крила. Відповідь обіцяли надати найближчим часом.

Читайте також

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок