Суд визнав протиправним рішення виконкому про підвищення тарифів на паркування в Одесі

Суд визнав протиправним рішення виконкому про підвищення тарифів на паркування в Одесі

Суд визнав протиправним рішення виконкому про підвищення тарифів на паркування в Одесі
Зображення ілюстративне. Фото: finbalance

Одеський окружний адміністративний суд визнав протиправним рішення одеського виконкому про встановлення тарифів на паркування у місті. Про це йдеться у рішенні суду.

У січні одесит подав до суду позов, в якому він не погоджується з рішенням виконавчого комітету про встановлення ціни на паркування для двох видів майданчиків у 20 грн. Чоловік є головою координаційного комітету Громадської спілки "Асоціація автомобілістів Одеської області". Він протиправним, зокрема, вважав зменшення кількості майданчиків з 1409 до 70, що призвело до збільшення тарифів на паркування.

У справі вказано, що від міської ради надійшла заява, в якій вказано, що у місті діють лише відведені майданчики для паркування, спеціально обладнаних в Одесі нема, а всього їх 1409, однак місто облаштувало для платного паркування тільки 70, на основі чого й розрахували тариф.

Позивач просив привести тарифи до економічно обґрунтованого рівня, на що у міській раді відповіли, що вони такими і є й розраховувалися, зважаючи на дислокацію майданчиків, площу земельної ділянки, кількість машиномісць й інше.

У справі зазначено, що суд наголосив на тому, що тарифи для відведених та спеціально обладнаних майданчиків мали вираховувати окремо.

"У той же час, як вже зазначалось судом, відповідачем не надано доказів, про встановлення органом місцевого самоврядування режиму роботи майданчиків для платного паркування на момент прийняття спірного рішення, а відтак й розрахунок вартості абонементного талону на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів у місті Одесі на 2022 рік не може вважатись правомірним", — вказано у справі.

Тож в результаті суд визнав нечинним рішення виконкому про встановлення тарифів на паркування на рівні 20 гривень за годину. Рішення ухвалили 6 березня, з того часу міська рада мала 30 днів, аби подати апеляцію.

Читайте також

  • В Одесі може побільшати муніципальних платних паркмайданчиків
  • В Одесі водії зможуть оплачувати паркування через QR-код
  • Підвищення цін на паркування в Одесі: що зміниться та як це вплине на бюджет міста

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок