У Державному агентстві з розвитку туризму прокоментували російське походження логотипа Одеси, автором якого є студія Артемія Лебедєва. Як повідомила Суспільному голова агентства Мар'яна Олеськів, Україна не може бути представленою на державному рівні із логотипом, намальованим російським пропагандистом, якому оголосила підозру СБУ.
"Неприпустиме на сьогодні є те, що одне з найгарніших, найбільших міст нашої країни, туристична перлина Одеса, презентується у світі роботою дизайнера країни-ворога, який висловлює дуже багато позицій антиукраїнських", — розповіла голова агентства.
За словами Мар'яни Олеськів, логотип створювали у період, коли Одеса вела дуже активну пропаганду стосовно російськості міста і чинний логотип, розроблений Лєбєдєвим, грає на руку Росії:
"Коли ми боремося на фронті за Україну, ми боремося, в тому числі і за нашу культуру, ідентичність. Для нас дуже важливим є промоції Одеси як одного з центрів українського туризму і точно ми не будемо цього робити на державному рівні з логотипом, намальованим російським пропагандистом".
У агентстві вважають, що міська рада має розв'язати це питання.
21 березня СБУ повідомила про підозру російському блогеру та дизайнеру Артемію Лебедєву за ч. 3 ст. 436-2Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників Кримінального кодексу України. Він після захоплення росіянами Запорізької АЕС у червні 2022 року приїхав на об'єкт та зняв звідти репортаж.
Логотип Одеси "Якір-серце" розробили у студії російського дизайнера Артемія Лебедєва у 2012 році за кошти асоціації туризму Одеси. Окрім логотипа міста, студія Лебедєва розробляла дизайн код афіш та вивісок Одеського національного академічного театру опери та балету.
Права на логотип міста належать порівну Івану Ліптузі, чинному в.о. директора Департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції, та одеському комунальному підприємству "Туристичний інформаційний центр".
У липні 2022 року Ліптуга коментував Суспільному прохання депутатів прибрати логотип Одеси, зроблений Лєбєдєвим. За його словами, добре виконував свою функцію усі 10 років. Більшість людей не цікавились хто його розробляв, коли, навіщо і не асоціює його із чиїмось конкретним ім'ям.
Сам Ліптуга у 2019 році брав участь у розробці туристичного бренду невизнаного Придністров'я разом з Лебедєвим.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області