Двом вихователям одеського обласного центру психологічної реабілітації, або за старою назвою – дитячого притулку "Світанок", яких звинувачують у недбалому ставленні до вихованців, призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки із позбавленням права займати посаду вихователя строком на один рік.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла речниця прокуратури в Одеській області Катерина Новачли.
За її словами, обвинувачених звільнили від відбування основного покарання з випробуванням на 1 рік. Як зазначили у пресслужбі Судової влади України, двох вихователей визнали винними за ч. 2 ст. 137Невиконання професійних обов'язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх внаслідок недбалого до них ставлення, якщо це спричинило інші тяжкі наслідки. Кримінального Кодексу України.
Обвинувачуваних звільнили від покарання на підставі ст. 75Звільнення від відбування покарання з випробуванням Кримінального кодексу України. Окрім випробовувального терміна строком на 1 рік, на вихователей поклали обов'язки, передбачені пунктами 1-2 ч. 1 ст. 76У разі звільнення від відбування покарання з випробуванням суд покладає на засудженого такі обов’язки:Періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;Повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання. Кримінального кодексу України.
Наразі, до набрання вироком законної сили, обвинуваченим обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.
Вирок винесли на закритому судовому засіданні Малиновським районним судом Одеси.
Суспільне Одеси готове озвучити позиції обвинувачених, якщо вони виявлять таке бажання та звернуться у редакцію в будь-який зручний спосіб.
Що відомо
- Громадська діячка Зоя Мельник в жовтні 2019 року заявила про знущання в одеському обласному центрі психологічної реабілітації. Зокрема, у цьому Мельник обвинувачує Інну Іщенко та Віталія Кондратюка – директорку закладу та її заступника, які, за словами громадської діячки, змушують дітей не давати показання правоохоронним органам. Також громадська діячка звинувачує представників приватного охоронного агентства "Центр", яке співпрацює зі "Світанком".
- За словами Зої Мельник, діти розповідали їй про неодноразові побиття та знущання від охорони притулку. Тому вимагає відсторонення керівництва від роботи з дітьми та незалежного розслідування цих подій.
- 13 листопада пройшли обшуки в охоронній агенції "Центр", яка співпрацює із обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей в Одесі. Вони тривали близько години, правоохоронці вилучили документи колишніх співробітників.
- Віталій Кондратюк, заступник директора закладу, заперечував побиття, психологічний тиск та знущання над дітьми, що мешкають в їхньому закладі. Він також зазначив, що представники охоронного агентства не контактують з дітьми.
- 3 лютого обвинувальний акт щодо Миколи Дмитрука, який вважається охоронцем центру соціально-психологічної реабілітації дітей "Світанок" і якого підозрюють у знущаннях над вихованцями, скерували до суду.
- 7 лютого у Малиновському районному суді Одеси Миколу Дмитрука засудили на 2 роки умовно. Микола Дмитрук визнав свою провину. Він заявив, що готовий співпрацювати зі слідством.
- Нагадаємо, за версією слідства, в кінці липня 2019 року в приміщенні Центру соціально-психологічної реабілітації вихованці закладу - дівчинка 2006 року народження і хлопчик на два роки молодший вступили в статевий контакт з використанням презерватива. Микола Дмитрук, погрожуючи електрошокером, примусив підлітків жувати використаний презерватив, бив їх ременем - у чому зізнався на засіданні.
- Прессекретарка охоронного агентства «Центр» Наталія Румянцева у телефонній розмові з кореспондентами Суспільного не підтвердила інформацію про те, що Микола Дмитрук працював у компанії. Вона зазначила, що свою позицію озвучив начальник юридичного відділу агентства Віктор Домінгес після обшуків правоохоронцями 8 листопада минулого року. Тоді він розповів, що з Центром компанія працює на умовах соціальної програми і надавала послуги безкоштовно.
- 2 березня у справі знущання з дітей в Одеському реабілітаційному центрі з'явилися нові підозрювані. Двом вихователям закидали невиконання професійних обов’язків щодо охорони життя та здоров’я неповнолітніх та недбале ставлення до них.
- 6 березня 44-річній виховательці обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання строком на 60 днів.
- 22 травня дільничному офіцеру сектору превенції Приморського відділу поліції повідомили про підозру у перевищенні службових повноважень та застосуванні насильства до неповнолітніх вихованців дитячого реабілітаційного центру в Одесі.
- 27 травня миколаївський суд відправив поліцейського з Одеси Андрія Крецула під нічний домашній арешт строком на 60 діб.
- 5 червня суд залишив під домашнім арештом Андрія Крецула.
Читайте також
"Є багато запитань". У Раду викликають Авакова