В Одеській області зафіксували підвид COVID-19 "Кракен"

В Одеській області зафіксували підвид COVID-19 "Кракен"

Доповнено
В Одеській області зафіксували підвид COVID-19 "Кракен"
Тест на COVID-19. Тест на коронавірус. Фото: pexels.com

У пацієнтів з Одеської області виявили новий підвид COVID-19 "Кракен". Про це повідомили в Центрі громадського здоров'я.

За даними Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб, випадок зареєстровано в одному із населених пунктів Одеського району у людини, яка двічі вакцинована проти коронавірусу та за межі області не виїжджала.

"Кракен" або XBB.1.5 — це варіант домінуючого зараз штаму "Омікрон". Вперше в Україні його зафіксували в кінці січня у пацієнта з Сумської області, який не був вакцинований проти COVID-19. Зараз "Кракен" підтвердили в Одеській, Закарпатській, Тернопільській та Сумській областях.

"Такий розвиток події був прогнозований, адже кожна нова мутація коронавірусу SARS-CoV-2 витісняє собою попередню. Сам по собі Omicron хоч і переноситься легше, проте має здатність передаватися швидше. Це додатково навантажує медичну систему", —— зазначила ерівниця відділу епіднагляду ЦГЗ Оксана Кошалко.

У ЦГЗ нагадали, що ефективним методом запобіганню наслідків COVID-19 є вакцинація. Щеплення доступні для дорослих і дітей від п'яти років. Отримати їх можна в найближчому медзакладі або центрі вакцинації. Список закладів, де можна зробити щеплення від коронавірусу COVID-19 в Одесі, за посиланням.

Читайте також

  • З початку 2023 року понад 800 людей захворіли на Covid-19 в Одесі
  • У лікарнях Одещини встановили 12 кисневих станцій з початку повномасштабної агресії
  • В Одеській області можна зробити безоплатне щеплення від вірусу папіломи

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок