"Гвардія наступу": скільки заяв подали до лав штурмових бригад

"Гвардія наступу": скільки заяв подали до лав штурмових бригад

"Гвардія наступу": скільки заяв подали до лав штурмових бригад
Фото ілюстративне. Фото: Суспільне Одеса

З 1 лютого в Україні стартувала національна рекрутингова кампанія “Гвардія наступу” МВС, під час якої набираю військовослужбовців до штурмових підрозділів Національної гвардії, Держприкордонслужби та Нацполіції. Про те, як пройшли перші 10 днів кампанії та скільки заяв отримали на кожен напрям, розповіли під час брифінгу в Ukraine Media Center Odesa.

Скільки заяв подали до штурмової бригади Нацполіції

До підрозділу Національної поліції штурмової бригади "Лють" наразі подали анкети понад вісім тисяч цивільних людей та багато поліцейських, розповів заступник начальника ГУ Нацполіції в Одеській області, командир зведеного загону НПУ "Цунамі" Олександр Гостіщев. Також за його словами, штурмова бригада Національної поліції "Лють" формується з двох штурмових полків, штурмового батальйону й артилерійського полку

"Вже початі перші відбори, розпочинаються селекційні заходи більш поглиблені, які проходять всі бійці підрозділу. ... Кожен охочий вступити до тієї чи іншої бригади гвардії наступу, може подати свою анкету на сайті "Гвардії наступу", в ЦНАПах по всій країні й в місцях дислокації підрозділів", — розповів Олександр Гостіщев.

"Гвардія наступу": скільки заяв подали до лав штурмових бригад
Олександр Гостіщев, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області, командир зведеного загону НПУ "Цунамі". Джерело: Ukraine Media Center Odesa

Скільки заяв надійшло на вступ до "Сталевого кордону"

За понад 10 днів в ряди штурмового загону Держприкордонслужби України "Сталевий кордон" висловили бажання вступити понад 2 700 людей, з них понад 600 подали анкети через ЦНАП. При цьому на півдні країни охочих приєднатися до ДПСУ наразі понад 150.

"Сталевий кордон" формується з військовослужбовців, які вже проходять службу в ДПСУ, вони вже брали участь в бойових діях як в Маріуполі, так і на Луганщині, на Бахмутському напрямку. Ми набираємо добровольців, тому що ці громадяни України, вони вмотивовані, готові до виконання завдань і більш ефективно будуть працювати й служити на благо нашої Батьківщини", — розповів заступник начальника Південного регіонального управління з персоналу Державної прикордонної служби України Денис Рижук.

"Гвардія наступу": скільки заяв подали до лав штурмових бригад
Денис Рижук, заступник начальника Південного регіонального управління з персоналу Державної прикордонної служби України. Джерело: Ukraine Media Center Odesa

Для того, аби вступити до "Сталевого кордону", людина має бути громадянином або громадянкою України відом від 18 до 60 років, придатною до військової служби за станом здоров'я, у неї не має бути судимості, а також людина повинна мати відповідні вольові, фізичні й моральні цінності.

Денис Рижук розповів, що до штурмових бригад залучають також жінок на різні спеціальності в залежності від їхнього напрямку спеціалізації. У підрозділі нацполіції, наприклад, є дівчата які діють в межах штурмових груп, зокрема, працюють парамедиками та операторами БПЛА.

Скільки одеситів подали заявку до штурмової бригади прикордонників

Як розповів на брифінгу старший офіцер Південного відділення комплектування Іміджево-видавничого центру Національної гвардії України Сергій Ящишин, наразі представники нацгвардії продовжують працювати в дев'яти ЦНАПах в Одеській області, з них два розташовані в Одесі. За цей час до них звернулися 370 кандидатів, з 230 — з Одеси.

"Наразі кандидати активно проходять військово-лікарські комісії та співбесіди з командирами підрозділів для вирішення подальшого напрямку служби. Також до Південного одеського територіального управління через сайт "Гвардії наступу" надійшло 742 анкети. Наразі військовослужбовці відділу комплектування надають консультації щодо подальшого проходження військової служби у штурмових бригадах", — зазначив Сергій Ящишин.

"Гвардія наступу": скільки заяв подали до лав штурмових бригад
Сергій Ящишин, старший офіцер Південного відділення комплектування Іміджево-видавничого центру Національної гвардії України. Джерело: Ukraine Media Center Odesa

Також за його словами, наразі рекрутингова кампанія має дуже активний темп, люди зацікавлені та подають багато анкет.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок