У ДТЕК Одеські електромережі розповіли, за яких умов зможуть повернутися до графіків відключень світла

У ДТЕК Одеські електромережі розповіли, за яких умов зможуть повернутися до графіків відключень світла

Після масованого російського ракетного удару рф по енергосистемі України 26 січня було зруйновано дві підстанції, що живлять Одесу та район. Станом на 30 січня ситуація в енергосистемі Одеської області лишається складною. Енергетики п’яту добу відновлюють технічну можливість передавати електроенергію по регіону. Наразі така можливість відсутня. Під час ремонтних робіт фахівці намагаються почергово вмикати світло в будинках жителів області хоча б на чотири години на добу. Про це повідомили у ДТЕК Одеські електромережі.

Найскладніша ситуація зі світлом в Одесі та Одеському районі, наголошують в ДТЕК. Причини:

  • Руйнування об’єктів генерації електроенергії внаслідок російських атак. Через це дефіцит потужності в об’єднаній енергосистемі країни. Щоб не допустити колапсу, НЕК Укренерго щодня доводить кожній області ліміти на споживання електроенергії. Ліміт на день, що до 26 доводився ДТЕК Одеські електромережі дозволяв планово відключати світло. Нічний ліміт був занизький і тому змушував застосовувати екстрені відключення.
  • Руйнування підстанцій, що передають електроенергію в Одеській області. 26 січня РФ зруйнувала ракетами одразу дві підстанції та високовольтні мережі. Через це немає технічної можливості передавати та розподіляти електроенергію на Одесу та Одеський район.

На зруйнованих підстанціях все ще виконують роботи з розчистки завалів після влучання ракет. Судячи з масштабу пошкоджень обох підстанцій, ремонтні роботи будуть тривалими, зазначають у компанії.

"Лише після завершення ремонту високовольтних підстанцій НЕК зможе передавати електроенергію від генерації, а ДТЕК далі розподіляти її розподільчими мережам, що живлять Одесу та Одеський район", – повідомив генеральний директор ДТЕК Одеські електромережі Дмитро Григор'єв.

Для покращення ситуації в Одесі та Одеському районі необхідно провести ремонт на пошкоджених 26 січня підстанціях, закінчити ремонти на підстанціях пошкоджених під час атак у грудні, а також збільшити генерацію електроенергії, додають у компанії. Комплекс цих дій дозволить ДТЕК повернутися до графіків з більш тривалою подачею світла.

Читайте також

  • Одещина не зможе повернутись до графіків відключення світла щонайменше до кінця січня − ДТЕК
  • "Думка про те, що в інших областях ситуація набагато краща є хибною": Одеська ОВА про електропостачання у регіоні
  • В Одеській області пошкоджено об'єкти енергетичної інфраструктури

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок