Як падіння ВВП впливає на ціни: розповідає одеський економіст

Як падіння ВВП впливає на ціни: розповідає одеський економіст

Ексклюзивно

Внутрішній валовий продукт України впав на 30% — це рекордна цифра с часів отримання нашої незалежності. У НБУ стверджують, що російські обстріли завдали додаткового негативного впливу на економічну активність, що послаблює можливість підіймати рівень ВВП. Разом з тим Міністерство економіки підтверджує прогноз зростання економіки України у 2023 році на 3,2%.

Як падіння ВВП вливає на життя українців та чи є загрози падіння на наступні роки у коментарі Суспільному розповів економіст Едуард Каражия.

Коли падає внутрішній валовий продукт, то за ним падають доходи бюджету, проте допомога від партнерів допомагає Україні нести свої зобов'язання перед громадянами та виплачувати соціальні платежі та заробітні плати, стверджує експерт:

"Бюджет країни на наступний рік 63 мільярди доларів, якщо перевести його в долари, щоб було легше і зрозуміліше. Водночас ми знаємо, що США дають нам на 23 рік 18 мільярдів, ЄС дає на 23 рік – 18 мільярдів, Міжнародний валютний фонд дає ще 12 мільярдів. Таким чином виходить 48 мільярдів із 63 вже гарантовано. Це конкретно фінансова допомога для підтримки бюджету України. Тому те, що залишається 15 мільярдів – це не така велика сума, я думаю, що українські підприємства можуть внести до бюджету значно більшу суму".

Проблема падіння ВВП може позначитися на житті українців через рік-два, вважає Каражия:

"Тому що ця яма – 30%, це означає, що на 30% відсотків буде менше вироблено продукції, це означає, що заробітної плати буде виплачено менше. Буде менша заробітна плата – будуть меншими доходи у споживачів, у населення. Значить, і споживач зможе менше витратити, виробник буде змушений менше продати".

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок