Пожежа в одеському коледжі: суд звільнив Хаєцького з-під варти

Пожежа в одеському коледжі: суд звільнив Хаєцького з-під варти

Пожежа в одеському коледжі: суд звільнив Хаєцького з-під варти
. Катерина Ерская

Апеляційний суд Одеси звільнив з-під варти ексзаступника директора з адміністративно-господарської роботи коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу Андрія Хаєцького. Рішенню суду передували численні акції протесту та інтернет-флешмоб, який на підтримку затриманого розгорнули активісти.

Андрія Хаєцького підозрюють у порушенні вимог пожежної безпеки, що призвели до загибелі людей та завдали майнової шкоди в "особливо великому" розмірі. Через пожежу, що сталася в одеському коледжі в грудні 2019 року, загинуло 16 осіб.

Як стало відомо під час засідання суду, звільнити його мають "негайно", оскарженню рішення не підлягає. Присутні зустріли слова судді оплесками.

Також Андрій Хаєцький має до 8 червня здати закордонний паспорт.

Підозрюваного на суді не було, він не подав клопотання щодо своєї присутності. А адвокатка Юлія Токаєва заявила, що він перебуває в медичній частині СІЗО, йому викликали швидку. Андрій Хаєцький є людиною з інвалідністю, він переніс операцію на серці.

Взяти на поруки Хаєцького зголосилися народні депутати Сергій Колебошин, Анатолій Урбанський, Соломія Бобровська, депутатка Одеської міськради Лілія Леонідова, голова БФ "Корпорація монстрів" Катерина Ножевнікова.

Однак суддя вирішив відпустити Хаєцького на поруки лише двом депутатам: Колебошина та Урбанського.

Трансляція засідання:

Оголошення рішення:

Перед засіданням суду відбулася акція на підтримку Андрія Хаєцького.

Акція суд Хаєцький
Акція суд Хаєцький.

Пожежа в одеському коледжі: суд Хаєцький
Пожежа в одеському коледжі: суд Хаєцький. Alyona Povoliaieva

Пожежа в одеському коледжі: суд Хаєцький
Пожежа в одеському коледжі: суд Хаєцький. Alyona Povoliaieva

Акція суд Хаєцький
Акція суд Хаєцький. Катерина Ерская

Акція суд Хаєцький
Акція суд Хаєцький.

ОНОВЛЕНО:

Із СІЗО Андрія Хаєцького випустили вже під вечір, його зустріли рідні та друзі. Він подякував всім за підтримку.

Відео: usionline

Нагадаємо, пожежа в Одеському коледжі спалахнула вранці 4 грудня 2019 року. Загалом вигоріло 4 тисячі квадратних метрів. Внаслідок пожежі загинуло 16 людей. За даними урядової комісії, пожежа сталася через займання побутового електричного обладнання на третьому поверсі навчального закладу.

10 грудня правоохоронці оголосили підозру в службовій недбалості директорці одеського коледжу економіки, права та готельно–ресторанного бізнесу Любові Кочерзі.

13 січня 2020 року слідство запідозрило у службовій недбалості ще одну працівницю коледжу – завідувачку господарством.

15 травня підозрюваними оголосили завідувачку денного відділення економіки та підприємництва коледжу й ексзаступника директора з адміністративно-господарської роботи.

18 травня суд відправив під цілодобовий домашній арешт завідувачку денного відділення економіки та підприємництва Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу.

22 травня Андрія Хаєцького арештували. Це викликало суспільний резонанс.

25 травня громадська діячка Олена Ротарі на своїй сторінці в Facebook опублікувала заяву на підтримку підозрюваного. Також його підтримали громадські діячі, представники творчої спільноти, волонтери.

На захист одеського поета виступили і представники громадської організації "Український ПЕН", яка захищає свободу слова та прав авторів. Вони звернулись до Одеського апеляційного суду із закликом неупередженого розгляду обрання запобіжного заходу та наполягли на його зміні, без тримання під вартою.

На початок