Сергій Притула розповів про допомогу одеським бригадам та ситуацію на фронті

Сергій Притула розповів про допомогу одеським бригадам та ситуацію на фронті

Ексклюзивно
Сергій Притула розповів про допомогу одеським бригадам та ситуацію на фронті
Сергій Притула. Сергій Притула на брифінгу в у Медіацентрі Україна–Одеса. 24 січня 2023 рік. Фото: Media Center Ukraine-Odesa

Вагома частка допомоги благодійних фондів зараз відправляється на Бахмутський напрямок. Військові однієї бригади можуть втрачати там по вісім квадрокоптерів на день. Що відомо про бої на сході України та яку допомогу передають одеським бригадам Суспільному розповів голова однойменного фонду Сергій Притула.

Допомога одеським бригадам

За словами Сергія Притули, фонд підтримує комунікацію та надає допомогу багатьом бригадам, з яких є й одеські. Як він зазначив, то одеським 35 окремій бригаді морської піхоти імені контрадмірала Михайла Остроградського фонд надсилав транспорт, а 28 окремій механізованій бригаді, яка зараз перебуває на Бахмутському напрямку, доправили дрони, генератори, нічники тощо. Як стверджує голова фонду, потреби військових бригад переважно схожі, різниця полягає лише в тому, що деяким підрозділам не потрібні безпілотники, бо в них немає ствольної артилерії.

"Є, можливо, підрозділи, до яких ми не дійшли, просто їх за рік стало дуже багато. Навіть якщо ти можеш допомогти безпосередньо якійсь бригаді, то в цій бригаді є певна кількість батальйонів, в якому є певна кількість рот, взводів та відділень. Людей яким ми допомогли кратно менше, ніж людей яким ми не допомогли", — розповів Сергій.

Найскладніша ділянка фронту

Нещодавно Сергій Притула повернувся з Донеччини. За його словами, ситуація там складна.

"Найстрашніша ділянка фронту останні кілька місяців. Не можна говорити про відносне затишшя на Південному напрямку, але все-таки Дніпро є тією природною перепоною, яка унеможливлює безпосередній контакт. Там відбуваються артилерійські дуелі, росіяни гатять по цивільній інфраструктурі, як зійшли з розуму. А вони зійшли з розуму. Довший час була стагнація на Запорізькому напрямку, зараз там активізувались бої. Сватове-Кремінна, це була історія, де ми більше продавлювали, ніж нас. Бахмут, Соледар — це дуже гаряче", — зазначив Сергій Притула.

Втрати техніки на війні

За словами Сергія Притули, вагому частку допомоги протягом місяців відправляли на Бахмутський напрямок, оскільки вона швидко розходиться. В однієї бригади за день може впасти вісім квадрокоптерів.

"От ми взяли партію 150 квадрокоптерів, розкинули на 20 різних організмів, припустимо й от вважайте що за день, все що ми привезли навернулось. Ок, ми біжимо далі й шукаємо", — пояснив Сергій Притула.

Читайте також: Притула в Одесі назвав основні потреби ЗСУ, які можуть забезпечити волонтери

За його словами, серед основних засобів, яким необхідне постійне оновлення, колісна техніка, дрони та прилади нічного бачення. Колісна техніка після використання часто виходить з ладу, а дрони збивають або за різних причин гублять. Разом з тим найбільш потрібними Притула назвав прилади нічного бачення:

"Це така історія, коли дуже важко їх знайти у великій кількості одночасно. Номенклатура специфічна. Наш фонд контрактує це партіями у 100-150 одиниць. Ринок маленький, специфічний, вузький, а людей і волонтерських ініціатив, які потребують цієї номенклатури дуже багато. Тому воно розбирається дуже швидко, і тому його не вистачає".

Читайте також

  • Притула в Одесі назвав основні потреби ЗСУ, які можуть забезпечити волонтери
  • З Одеси військовим на бахмутський напрямок передадуть реанімобіль, придбаний коштом зданого пластику

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок