"Контрнаступ вже йде": в Одесі обговорили наступальні дії ЗСУ

"Контрнаступ вже йде": в Одесі обговорили наступальні дії ЗСУ

"Контрнаступ вже йде": в Одесі обговорили наступальні дії ЗСУ
Українські військові на звільненій території Харківської області, Україна, 12 вересня 2022 року. AP

11 січня в Media Center Ukraine — Odesa обговорили контрнаступ ЗСУ на окуповані території. На події побував кореспондент Суспільного.

За словами начальниці координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк, контрнаступ ЗСУ наразі триває й полягає у знищенні російських ресурсів:

"Всі чекають екшену, якоїсь активності, яку можна красиво зняти, показати. Контрнаступальна операція — це в принципі і є вимотування сил ворога. Якщо ви просто навіть на пальцях порахує кількість бавовняних привітів, як за останній місяць передали у тилові позиції ворога, то зрозумієте, що контрнаступ вже йде. І знову буде так, як на Херсонщині. Проведення методичної роботи зі знищення запасів, сил і резервів ворога це вже є контрнаступ", — розповіла Гуменюк.

За словами одеського військового аналітика Олександра Коваленка, для майбутнього звільнення можна розглядати Луганщину, Донеччину, Запорізьку область та лівобережну Херсонщину:

"Саме ці локації ми можемо розглядати для майбутнього звільнення. Кожна зі своєю специфікою, досить серйозною специфікою. Кожна з них знаходитись знаходиться на сьогодні у стані того чи іншого відсотка підготовки до контрнаступу. Наскільки ці умови вже сформовані. Наскільки можна використовувати той ресурс, що зараз є у Збройних Сил України, щоб звільнити ту чи іншу локацію. Тільки Генштаб ЗСУ знає, де саме будуть відбуватись ті події по звільненню територій, які будуть відбуватись найближчим часом".

Коваленко переконаний, що на деяких територіях низькі температури вигідні для контрнаступу, тож активні дії можна буде побачити до кінця зимового періоду.

Читайте також

  • Росія готується до масованої атаки: Гуменюк розповіла про плани армії РФ та ситуацію у морі
  • З початку року на Одещині підірвали п'ять морських мін, які винесло до узбережжя
  • Росія передислокувала пункти запуску Шахедів до Краснодарського краю через небезпеку — Гуменюк

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок