"Стріляють щодня": в Одесу масово виїжджають жителі Херсона

"Стріляють щодня": в Одесу масово виїжджають жителі Херсона

Ексклюзивно

Близько 700 сімей щодня отримують гуманітарну допомогу у волонтерському центрі в Одесі. Останнім часом серед них все більше переселенців з Херсона, розповіла волонтерка Марина Семенюк-Довбиш. Люди виїжджають через постійні обстріли міста російською армією. З переселенцями поспілкувались кореспонденти Суспільного.

У гуманітарному центрі на Рішельєвській – людно. В чергах за допомогою стоять переселенці з різних міст. Є вони й серед волонтерів, які цю допомогу надають. Серед таких — подружжя херсонців Ігор та Альона Тихонови. Вони в Одесі з квітня.

"Коли ми забрали наших батьків, і виїхали з Херсона, буквально через годину ми в дорозі бачимо, в телеграмі прочитали, що район, де були наші батьки, в будинок сусідній прилетіло", — розповіла Альона Тихонова.

Вперше до центру прийшов Юрій Чичак. Чоловік три дні тому виїхав з Херсона через постійні обстріли. В Одесі почуває себе спокійніше:

"Стріляють щодня": в Одесу масово виїжджають жителі Херсона
Переселенець з Херсона Юрій Чичак у волонтерському центрі, Одеса, 2 грудня 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

"Стріляють щодня. Зранку до вечора. Світла, води немає. Вбиральні забиті, все забите. Воду вже технічну беремо. Був на добовому чергуванні на роботі. І в той день почали бомбити житлове поселення. Я прийшов і побачив це – вікна, собаки. Я не виїжджав до цього. Багато хто виїхав, родичі поїхали. А я залишився заради собак і котів. Потім забрав котів, собак, з’явились знайомі, які виїздили та замовили машину".

Разом із сім’єю два дні тому приїхала Ірина Куликова. Евакуювалися так само – через обстріли, які почастішали. Зараз намагається облаштуватись на новому місці.

"Стріляють щодня": в Одесу масово виїжджають жителі Херсона
Жителька Херсона Ірина Куликова (зліва) поруч з волонтерським центром, Одеса, 2 грудня 2022 року. Фото: Суспільне Одеса

"На той момент, коли ми були там, було жахливо. Стріляють по житлових будинках. Вже ледь не по нашому району влучання було. Взяли мінімум речей. Виїжджали за допомогою волонтерів. Плануємо повернутись, але немає строків, коли це буде. Може через три місяці, може через три роки", — поділилась Ірина Куликова.

За інформацією волонтерів, за день центр відвідує близько 700 людей, серед яких переселенці та жителі міста.

Читайте також

  • З Одеси до Херсона відправлять тисячу фільтрів для очищення води
  • Живуть без світла та радіють поверненню "Укрпошти": одеський волонтер розповів про деокуповане селище Херсонщини
  • Між Херсоном та Одесою відновлять автобусне сполучення — депутат облради

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок