В Одесі 9 листопада провели Всеукраїнський радіодиктант у катакомбах. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка перебувала на місці.
Всього диктант в катакомбах писали 45 людей. Для цього учасники спустилися на глибину близька 20 метрів і пройшли близько 600 метрів підземними коридорами.
Відвідала радіодиктант в катакомбах і представниця Уповноваженого із захисту державної мови по півдню Ярослава Вітко-Присяжнюк.
Обрали катакомби, як центральну локацію для диктанту, не випадково. Під час Другої світової війни в них переховувалися одеські партизани: найдовший період, що зафіксовано — 13 місяців під землею.
"Війна з Росією вимусила мільйони українців шукати безпечні місця, сховища, втрачати, виїздити за кордон, радикально змінювати своє життя, ставати волонтерами і військовими, госпітальєрами, але не здаватися. Ми не здаємося, ми продовжуємо боротьбу навіть під обстрілами і шахідами, навіть під землею. Цей символізм ми заклали в місце проведення диктанту", — розповіла продюсерка Суспільне Одеса Олена Кваша, яка організувала цей захід.
Учасники писали диктант із затримкою в пів години, оскільки зв’язку в катакомбах немає, тож аудіозапис передавали з поверхні.
Також радіодиктант в Одесі писали й в Одеській національній науковій бібілотеці.
9 листопада у День української писемності та мови об 11 годині ранку провели Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022. Авторкою тексту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області