Розвертаються на 180° та змінюють траєкторію: чому ППО не може збити російські ракети

Розвертаються на 180° та змінюють траєкторію: чому ППО не може збити російські ракети

Ексклюзивно
Розвертаються на 180° та змінюють траєкторію: чому ППО не може збити російські ракети
Запуск ракет. Фото ілюстративне : pexels

Чому ППО не може збивати всі російські ракети, наскільки кардинально вони можуть змінювати траєкторію та для чого маневрують у повітрі Суспільному розповів військовий аналітик з Одеси Олександр Коваленко.

Як ракети можуть поводитися у повітрі та змінювати траєкторію

Сучасні крилаті ракети можуть змінювати траєкторію та висоту польоту для того, щоб вводити в оману комплекси ППО, вистежувати їх та знижувати ймовірність знищення, розповідає Коваленко. До таких маневрів здатні ракети "Калібр" та Х-101:

"Фактично вона може повністю змінити свій напрямок польоту і координати на 90, 180 і навіть 360 градусів. Якщо йде мова саме про крилаті ракети, то їх дуже важко нашій ППО знищувати, тому що вони дійсно не по одній траєкторії можуть виконувати політ, а постійно його змінюють, то важко використовувати радянські зенітно-ракетні комплекси".

Що довше російські ракети перебувають у повітряному просторі, де встановлена ППО, тим більше ймовірність, що їх зіб'ють. Тому, коли зброя виконує своє завдання, вона йде на іншу територію, пояснює експерт. Керування ракетою відбувається з пункту управління, де можна коригувати траєкторію та висоту польоту:

"Вона може максимальну висоту займати, може переходити на більш низькі висоти, щоб її не бачили радіолокаційні станції ППО. Тому найбільш на сьогодні ефективне використання для знищення цих ракет — авіація".

Чому ППО не може збити ракети

Сучасні ракети постійно змінюють траєкторію польоту та висоту, розповідає Олександр Коваленко. Має вплив ще й те, що вони можуть коригувати свою швидкість. Зокрема, ракети "Онікс" можуть розвивати максимальну швидкість близько 3000 км год і мають короткий час підльоту до Одеської області, тож ППО на початку вторгнення гірше реагувала на них.

Роль іранських дронів під час ракетних ударів

Щодо дронів Шахід-136, то їхня система наведення має велику кількість недоліків, стверджує експерт, зокрема, вони можуть наводитися тільки на стаціонарні об'єкти: будівлі, нерухомий транспорт. Дрони можуть використовуватися як елемент викриття ППО. Крім того, безпілотники можуть відвертати на себе увагу під час масованих обстрілів.

Читайте також

  • Одеську область атакують іранськими дронами-камікадзе Shahed-136: що про них відомо
  • Над Одеською областю ППО збила п'ять ракет
  • Над Одещиною збили три дрони-камікадзе

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок