Чи можуть росіяни використати іранські дрони-камікадзе для ударів по Одеській області? Пояснює експерт

Чи можуть росіяни використати іранські дрони-камікадзе для ударів по Одеській області? Пояснює експерт

Ексклюзивно

Росіяни почали атакувати дронами-камікадзе українські цивільні об’єкти в тилу. Про таке повідомили оперативному командуванні “Південь”. Зокрема, ударів завдали по узбережжю Очакова в Миколаївській області. Чи можуть ударні безпілотники противника залітати до Одеської області Суспільне дізнавалося у військово-політичного оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександра Коваленка.

Звідки в Росії ударні дрони

Наприкінці серпня агенція AP повідомила, що Іран передав РФ сотні безпілотників, а у вересні українські захисники збивали іранські дрони під час контрнаступу на Харківщині та на півдні. 20 вересня в повітряному командуванні “Південь” доповіли про збиття дрона-камікадзе Shahed-136, який російські війська маркують як "Герань-2".

“Це баражуючий боєприпас, вагою 200 кг та розмахом крил у 2,5 метри”, — зазначили в командуванні.

Чи можуть росіяни використати іранські дрони-камікадзе для ударів по Одеській області? Пояснює експерт
Збитий українськими силами "Герань-2" — так росіяни маркують дрони Shahed-136. "Герань-2" — російська назва іранського дрону Shahed 136. Фото: DR

Військовий аналітик Олександр Коваленко підкреслив, дрони, які зараз використовують росіяни, можуть бути не тільки з Ірану

“Річ у тому, що такі іранські БПЛА як Ababil 2 та Yasir також виробляються в Таджикистані. А між Рахмоном (президент Таджикистану — ред.) та Путіним дуже теплі стосунки. Тому не виключаю, що Росія отримала безпілотники саме з цієї країни. Особливо на фоні того, як Таджикистан сміливо розпочав нову конфронтацію з Киргизстаном на кордоні. Зазвичай Душанбе так діє, коли має узгодження з Москвою”.

На що здатні дрони-камікадзе

Ірану через санкції складно отримати доступ до високих технологій, тому для виробництва безпілотників там використовують обладнання та елементи не найвищого ґатунку, пояснив експерт.

“Реальні тактико-технічні характеристики ми можемо дізнатись лише з часом. Бо те, що пишуть в мережі, може бути спробою видати бажане за дійсне. Це як з “другою армією у світі”, — розповів Коваленко.

Однак ці дрони мають потужний вибуховий заряд, і несуть загрозу насамперед танкам і бронетехніці. ЗСУ поки не мають досвіду протистояння ударним дронам, оскільки вони мають свої особливості і тактику застосування. Справа часу підлаштуватись під них, вважає військовий аналітик. Але українська армія вже має широкий спектр засобів для їх ураження, додав він:

“Це й зенітні самохідні установки які у нас є, “Тунгуска” та “Шилка”. Той самий “Гепард”. Використання протидронних рушниць, переносних зенітно-ракетних комплексів”.

Чи можуть росіяни використати іранські дрони-камікадзе для ударів по Одеській області? Пояснює експерт
Запуск іранського дрона-камікадзе. "Shahed 136" іранський дрон-камікадзе. Фото: twitter/Tal Inbar

У новинах про іранські дрони такому апарату як Shahed-136 приписують дальність польоту до двох тисяч кілометрів. Однак на думку Олександра Коваленка, це помилкові цифри.

“Bayraktar має заявлену дальність дії в 150 км. Туреччина має одне з найкращих в регіоні виробництво мікросхем, а не якесь кустарне. Ці БПЛА можуть нести авіаційні бомби, ракетну зброю. І коли хтось каже, що іранський Shahed-136 може здійснювати ефективний політ на дві тисячі кілометрів, ми розуміємо, що тут щось не так”, — сказав експерт.

Загроза для Одеського регіону від іранських дронів

Іранські БПЛА можуть загрожувати об’єктам в Миколаївській та Одеській областях, якщо запускати їх з окупованих українських територій, стверджує аналітик. Щоправда, доцільність таких дій викликає запитання:

“Насамперед такі БПЛА використовують на фронті для знищення техніки, щоб вплинути на перебіг бойових дій на якихось ділянках. Для Росії сьогодні це дефіцитні апарати. Використовувати його, наприклад, для терору цивільного населення дуже дорого та неефективно”.

За оцінками експерта, росіяни могли отримати сотню одиниць подібних безпілотників, але аж ніяк не тисячі, бо країни-виробники не мають відповідних виробничих потужностей.

Читайте також

  • Одеська зенітна бригада збила на Херсонщині російський штурмовик
  • Поблизу Одещини сили ППО відігнали російську авіацію
  • Над Одещиною збили російський безпілотник

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок