Внесення центру Одеси до спадщини ЮНЕСКО: які зміни чекатимуть на місто

Внесення центру Одеси до спадщини ЮНЕСКО: які зміни чекатимуть на місто

Ексклюзивно
Внесення центру Одеси до спадщини ЮНЕСКО: які зміни чекатимуть на місто
. Одеський оперний театр. Фото: Ізбірком

У ЮНЕСКО заявили, що підтримають внесення центру Одеси до списку культурної спадщини та нададуть місту фінансову підтримку. Проте для того, щоб історичний центр опинився у списку, потрібно виконати низку зобов'язань. Для чого центр вносити до культурної спадщини ЮНЕСКО, як це вплине на розвиток Одеси та яких зобов'язань мають дотримуватися у місті пояснює Суспільне.

Культурна спадщина Одеси перебуває під загрозою, стверджують в ЮНЕСКО, тому місту нададуть фінансову допомогу для відшкодування збитків, завданих Одеському художньому музею та музею сучасного мистецтва, а також нададуть обладнання, щоб оцифрувати щонайменше 1000 творів мистецтва в Одесі та документальну колекцію Одеського державного архіву.

Як повідомив міський голова Геннадій Труханов, включення до спадщини вимагає кропіткої роботи в підготовці номінаційного досьє, співпраці з міжнародними експертами, проведенні зустрічей та переговорів. Близько 30 років знадобилось для того, щоб наблизитись до бажаної мети.

Яку частину Одеси внесуть до культурної спадщини ЮНЕСКО

Начальник управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Одеської міської ради Володимир Мещеряков розповів Суспільному, що під охорону ЮНЕСКО потрапляє історична частина міста: ансамбль Приморського бульвару, Театральна площа, Дерибасівська, Гоголя, тобто ті, які найбільше відвідують і будуть відвідувати туристи після включення.

Внесення центру Одеси до спадщини ЮНЕСКО: які зміни чекатимуть на місто
Приморський бульвар восени. Южный дозор

Зобов'язання, які накладуть на державу та місто

Мещеряков зазначив, що разом із захистом, держава та місто отримують певні зобов'язання, серед яких:

  • заборона на появу дисгармонійних об'єктів в центрі міста
  • підтримання території в належному стані (кошти на це мають виділятись з місцевого або державного чи комунального бюджету)
  • збереження зовнішнього вигляду вулиць максимально наближеним до подій Революції 1917 року

Для чого Одесі включення до спадщини ЮНЕСКО

Включення до спадщини ЮНЕСКО збільшить кількість туристів, бо місто потрапить до світових туристичних маршрутів. Це, своєю чергою, буде позитивно впливати на економічний показник, розповідає посадовець. Другим позитивним бонусом стане захист міста:

“Якщо воєнні дії завдають шкоду об'єктам ЮНЕСКО, в нашому випадку це може бути Росія, то відбувається наступна процедура. Спочатку потрібно буде визначити завдані наслідки та збитку, ціну для повернення в початковий стан. Наступний крок — це зібрані матеріали передати до суду, напевно, що міжнародного рівня, який стягне з обвинуваченої сторони необхідну суму для компенсації втрат. На ці кошти йде відновлення місцевості в її початковий стан з усіма її елементами та фоновою забудовою, бо це є важливим для історичної цілісності”.

Читайте також

  • Музеї та установи Одеси отримають гранти від ЮНЕСКО на майже 100 тисяч доларів
  • Мер Львова закликав ЮНЕСКО надати Одесі статус міста світової спадщини
  • Одесу можуть внести до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вже цього року – Омельченко

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок