В Одесі обласний шкірно-венерологічний диспансер приєднали до регіонального клінічного протипухлинного центру. Таке вирішили депутати на сесії обласної ради. Як до змін відносяться медичні працівники дізналася кореспондентка Суспільного.
Протягом трьох місяців заклади об’єднають в одну медустанову. За словами директорки шкірно-венерологічного диспансеру Ольги Покітко, головна причина такого рішення полягає у заборгованості в три мільйони гривень.
"Але борг вирішується і вирішується нашими силамиЗ нами ніхто, ніхто не спілкувався з приводу приєднання до онкодиспансеру, вибачте. 5 липня надається папір по боргу на міністра охорони здоров’я по нашому закладу, але не ми єдині, 12 закладів мають заборгованість і вище, чим ми", – зазначила Ольга Покітко.

Різні напрямки медицини
Усього за перше півріччя цього року до шкірно-венерологічного диспансеру звернулися 398 хворих, з них 98 – військові. Окрім того, на території діють чотири лабораторії. Завідувачка шкірно-венерологічного відділення Лілія Квітко розповіла, що об’єднання з онкодиспансером викликає багато питань, оскільки тут лікарі працюють в іншому напрямку медицини.
"Дерматологічні хворі – це насамперед хворі, які страждають психологічно від того, що вони мають висипи на шкірі, вони їх бентежать, це свербіж, це дискомфорт при елементарному житті. Онкологічні хворі – це зовсім інший напрямок і мені дуже важко уявити, як можна з'єднати ці два напрями, абсолютно різних напрямки медицини. Я не можу уявити онкологічного хворого у палаті поряд з дерматологічним хворим, кім того ще є крім шкірних захворювань – це є ще венеричні хвороби", – додала Лілія Квітко.
Заборгованості перед медпрацівниками
Заступниця директору обласного департаменту охорони здоров’я Ірина Парамонова назвала причину припинення роботи диспансеру як окремого медзакладу – він не є фінансово спроможним.
"Всі вони будуть працювати, майновий комплекс збережено, тому ми не бачимо ніяких проблем. У них є заборгованість 3,8 мільйона гривень перед своїми працівниками. На сьогодні вони отримали фінансування від НСЗУ – шість мільйонів, це приблизно один мільйон на місяць. Але заробітна плата на працівників в них складає півтора мільйона гривень, тобто щомісячно заклад недоотримує близька 500 тисяч гривень. Це призводить до накопичування заборгованості й невиплати заробітної плати", – зазначила Ірина Парамонова.
Наразі в шкірно-венерологічному диспансері працевлаштовані 112 співробітників.
Читайте також
- Розтрата "ковідних" грошей: на Одещині двох керівників медзакладу обвинувачують у привласненні 3,5 млн гривень
- Адміністрація губернатора штату Меріленд передала Одеській області 56 апаратів штучної вентиляції легенів
- Одна з опорних лікарень Одеси у межах гуманітарної підтримки отримала від міста-побратима Регенсбурга нове медичне обладнання
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області