У "Придністров'ї" розгорнули озброєння в напрямку Одеської області: чим це загрожує регіону

У "Придністров'ї" розгорнули озброєння в напрямку Одеської області: чим це загрожує регіону

Ексклюзивно

На території так званого “Придністров’я” в напрямку Одеської області розгорнули та привели в бойову готовність шість батарей реактивного залпового вогню "Град", три гаубиці Д-44 та залучили 600 військовослужбовців. Про це у своєму блозі 10 липня написав військовий аналітик Олександр Коваленко.

Про те, для чого на території невизнаної республіки готують озброєння, як його можуть використати в контексті російського вторгнення та чи вистачить у “Придністров’я” сил напасти на Одеську область чи територію Молдови експерт розповів Суспільному в ефірі “Українського радіо. Одеса”.

Для чого на території “ПМР” розгорнули озброєння

За словами Олександра Коваленка, розгортання відбувається в районі Тирасполя, в напрямку Одеської області, щоб продемонструвати готовність до будь-яких дій з боку ЗСУ, а також для прикривання відходу диверсійних груп. Експерт вважає, що “Придністров'я” не використовуватимуть для повномасштабного вторгнення, проте цей плацдарм може залучений у диверсіях.

“У ЗСУ та інших силових структурах України досить добра контрдиверсійна діяльність, контрдиверсійні групи, тому ця діяльність буде нівельована ще на самому початку. З іншого боку, – якщо навіть вони на це підуть, ми можемо і застосувати силу, для того, щоб “Придністров’я” для нас якусь загрозу не становило. Це можливо лише після погодження з Молдовою”, – розповів він.

У "Придністров'ї" розгорнули озброєння в напрямку Одеської області: чим це загрожує регіону
Місце розгортання озброєння у невизнаній республіці. Злой одессит/Telegram

Придністров'я, за словами експерта, вигідна локація для російських диверсій, але подібне потрібно було робити на початку вторгнення, коли фіаско Путіна не було зрозумілим для всіх.

"Зараз усі бачать, що цей кінець не на користь Російської Федерації. Цей кінець буде дуже скоро. Зараз брати участь у цьому самогубстві. Ну я не впевнений, що вони настільки суїцидники".

Росіяни не зможуть залучити невизнану республіку до війни

За словами Коваленка, російські окупаційні підрозділи мають проблему з людськими ресурсами, тож намагаються залучити Білорусь та невизнану ПМР, але їх військо не бере участь у війні.

"Навіть в “Придністров'ї” дуже добре розуміють, що будь-які дії, які можуть спровокувати ЗСУ, вони не на користь саме “ПМР”. Майже 30 років “Придністров'я” існувало як майданчик, де на дотації від Російської Федерації існував місцевий олігархат. Вони займалися тотальною корупцією. У них такий локальний оазис, в якому тиша та благодать. Навіщо їм цю ідилію знищувати?"

Особливості збройних формувань "ПМР"

Особовий склад у так званій армії “Придністров’я” – 7 500 людей, ще 1 500 – “миротворці” РФ, розповів Коваленко. Ці війська не зможуть отримувати підкріплення, адже не мають ніякого зв’язку, окрім як через аеропорт в Кишиневі. Разом з цим у військ “ПМР” недостатньо техніки, а велика її кількість у незадовільному стані, також немає запчастин для її ремонту. У невизнаній республіці є людський потенціал для захоплення територій, проте вона не зможе утримувати їх або прокласти сухопутний шлях до Одеси.

“Так звані незаконні військові формування "ПМР" набагато професійніші та набагато боєздатніші, ніж в армії Молдови. Але якщо порівнювати військовий потенціал лише Одеської області, то ця армія не спроможна вести досить масштабні бойові дії проти ЗСУ по широкому фронту в Одеській області”, – вважає Олександр Коваленко.

"Придністров'я" воюватиме проти Молдови ?

За словами експерта, якби “Придністров’я” захотіла воювали проти Молдови, то це було більш ефективно, проте у країни є союзники, які могли б допомогти:

“Я не виключаю, що десь в Кремлі є такий сценарій, щодо вторгнення на територію Молдови. Але тут є інший нюанс, Молдова може звернутися за допомогою до когось зі своїх партнерів, це може бути і Україна, може бути Румунія та інші країни. Не дивлячись на те, що Молдова набагато слабша в мілітарному сенсі за Придністров’я, але в неї є союзники. У Придністров’я є лише союзник РФ, але з ним немає сухопутного шляху з’єднання, або авіатранспорту, бо аеродроми не зможуть приймати літаки з РФ, бо їм необхідно буде пролітати через повітряний простір України, а це означає, що їх буде знищено”.

Читайте також

  • Ознак наступу з боку Білорусі та Придністров'я немає — прикордонники
  • У невизнаному Придністров'ї чоловіків агітують вступати на службу до лав російської армії – ГУР
  • Реальна небезпека чи провокації: чи є загроза для Одещини з боку невизнаної ПМР

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок