"Крики, шум, все сипалося". Жінка з Сергіївки на Одещині рятувала людей з-під завалів. ВІДЕО

"Крики, шум, все сипалося". Жінка з Сергіївки на Одещині рятувала людей з-під завалів. ВІДЕО

Ексклюзивно
"Крики, шум, все сипалося". Жінка з Сергіївки на Одещині рятувала людей з-під завалів. ВІДЕО
. Суспільне Одеса

1 липня після влучання російської ракети у дев'ятиповерхівку в Сергіївці Ніна Степаненко, яка мешкала на шостому поверсі, отримала поранення. Двері її квартири заблокувало ударною хвилею. Жінку врятувала Олеся Гораєва — подруга її доньки, яка до приїзду "швидкої" зайшла до зруйнованого будинку. З Олесею та Ніною поспілкувались кореспонденти Суспільного.

Олеся Гораєва живе у будинку навпроти понівеченої багатоповерхівки. Вночі 1 липня після ракетного удару прибігла до приїзду "швидкої" і допомагала рятувати людей.

"Бачу цей будинок, розумію, що тут живе моєї подруги мама... Подруга на щастя поїхала в Румунію з дитиною, бо її квартира також вщент... Там крики, шум, все сипалося, купа скла, гілок дерев, купа груд, машини всі побиті, одна машина загорілася біля нашого будинку", — пригадує перші хвилини жінка.

"Крики, шум, все сипалось". Жінка з Сергіївки на Одещині рятувала людей з-під завалів. ВІДЕО
Багатоповерхівка у Сергіївці. 12 липня. Фото: Суспільне Одеса

"Я підіймалася, тут дуже багато груд, каменів лежало, двері, якісь книги. Все це тут валялось, залізо якесь, і мені, щоб пройти, треба було через щось постійно переступати", — розповіла Олеся.

Олеся Гораєва сходи будинку в Сергіївці ракетний удар
Олеся Гораєва підіймається сходами будинку, в який влучила ракета. Суспільне Одеса

Зараз двері у квартиру Ніни Степаненко відремонтували. Тоді, аби врятувати жінку, їх довелось вибити.

"Я бачила, що вона була закривавлена, і розуміла, що її потрібно рятувати одну з перших. Адже доки приїде "швидка", доки вони обійдуть усі квартири до шостого поверху, мине дуже багато часу... Вся у крові, повністю, ось тільки ноги, шкіру на ногах я бачила. Вона каже: я води хочу. Я біжу на кухню, знайшла якусь посудину з водою. У неї так кров запеклась, що я навіть рота не бачила", — ділиться враженнями Олеся.

Олеся Гараєва шостий поверх будинку в Сергіївці ракетний удар в Сергіївці
Біля дверей квартири Ніни Степаненко на шостому поверсі. Суспільне Одеса

Ніна Степаненко провела чотири дні в реанімації. Потім її стан покращився: поранену перевели до травматології. Жінка отримала черепно-мозкову травму, як опинилася у лікарні не пам’ятає.

"Мене до реанімації забрали, обстригли. Потім вже на другий день я дивлюся, що волосся немає, а я ж була уся в крові і вони нічого не могли зробити, обрізали і тепер залишилося так. Нехай, слава Богу, що жива", — розповіла Ніна Степаненко.

Олесю Гораєву жінка називає своїм янголом-рятівником. А коли її рятівницю не пропустили до реанімації, запропонувала Олесі представитись донькою.

"Прийди до мене, каже. Я кажу, що мене не пускають до реанімації, не можна. Вона каже – скажи, що ти моя донька, скажи, що донька, і тебе пустять. Вона мені руки цілувала. Каже, що я її ангел-рятівник. Кажу, ні, я впевнена що і Оксана, і Маша, мої подружки, вони б теж побігли рятувати, якби лежала моя мама, і намагались би їй допомогти", — розчулилася Олеся Гораєва.

Зруйнований будинок у Сергіївці, дев'ятиповерхівка у Сергіївці після влучання ракети
Обстріляний будинок в Сергіївці. Удар прийшовся на праву частину фасаду. Суспільне Одеса

Поверхом нижче від квартири Ніни Степаненко — квартира її доньки, двері тут деформовані. Поруч мешкало подружжя.

"Я коли забігала, тут загинули двоє людей. Тітка Галин Ромащук і дядько Сергій. Доньку винесли до коридору, поставили її тут в коридорі, там вона і врятувалась, і побігли. Вона — на балкон, а він — телевізор вимикати. І коли третій вибух — її осколками зрешетило... Донька вижила, залишилась сиротою, бідолашна. Я думаю, коли забігала. Може вони ще живі були, може мені треба було забігти до них, крикнути", — розповіла Олеся.

Олеся Гораєва провела у Сергіївці усе життя, поряд з дев'ятиповерхівкою гралась з подругою, зараз тут руїни. Окрім матері подруги допомагає й іншим травмованим унаслідок ракетного удару. Каже — один з поранених хлопчиків досі не прийшов до тями.

"Вона була закривавлена": історія порятунку жінки після ракетного обстрілу курортного селища на Одещині. ФОТО. ВІДЕО
Суспільне Одеса

"Вона була закривавлена": історія порятунку жінки після ракетного обстрілу курортного селища на Одещині. ФОТО. ВІДЕО
Суспільне Одеса

Читайте також

  • Обстріл курорту на Одещині: на алеї стадіону "Чорноморець" попрощалися з тренером футбольної команди "Атлетик"
  • Від ракетного удару на базі відпочинку у Сергіївці загинули жінка та її 11-річний син. Батько хлопчика у лікарні
  • 21 загиблий та 39 людей у лікарні: що відомо про трагедію в Сергіївці Одеської області. ВІДЕО

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок