Збільшення вартості паркування до 20 гривень за годину дозволить створити легальний ринок стоянок для автомобілів в Одесі, та для цього потрібно створити електронну систему оплати. Суспільне пояснює, для чого в місті підняли вартість паркування та хто отримує гроші, які водії платять "людям в жилетах".
Згідно з проєктом рішення, опублікованому на сайті міськради, тариф на платне паркування зросте до 20 гривень за годину. Також планується запровадити місячний та річний абонементи. Перший лише для фізичних осіб — дві тис. гривень, другий також для юридичних — 22 тис. гривень. Наразі тариф за паркування становить п'ять гривень.
Роботи щодо зміни тарифу велася комунальним підприємством "Одестранспарксервіс" та профільним департаментом з квітня минулого року. Перед початком повномасштабного вторгнення РФ розрахунки завершили, розповів Суспільному директор науково-виробничого центру "Економінформ" Сергій Черноіваненко.
Легальне паркування
Зараз в місті є два муніципальних майданчики для паркування: на Катериненській площі, куди наразі нема доступу, та біля "Нового ринку" на Княжому провулку. Всі інші майданчики — нелегальні, розповів Сергій Черноіваненко. Тому коли водії платять готівкою людям в жилетах – це йде "комусь в кишеню".
Єдиним оператором паркувального простору в місті має стати КП "Одестранспарксервіс", тоді інспектори зможуть відвідувати стоянки, які мають спеціальні позначки про платне користування, та штрафувати порушників, а "жилети" зникнуть як явище, вважає Сергій Черноіваненко.
"Люди будуть розуміти, що сплативши 20 гривень "в кишеню", а не місту через банкомат чи додаток, на них очікує штраф в 400 гривень", — пояснив він.
Чому зросли ціни на паркування
Розрахунок вартості паркування затверджували спеціалісти з Департаменту економіки Одеської міськради. За ціну 3-5 гривень важко було зібрати кошти навіть на оплату паркувального збору, каже Сергій Черноіваненко. Їх не вистачало на розвиток паркування, введення нових електронних систем.
"20 гривень — це тариф, який дозволяє і тримати паркування у нормальному стані, обладнати, підтримувати відповідно до вимог і стандартів України", — розповів директор центру "Економінформ" Сергій Черноіваненко.
Орендарі муніципальних та приватних стоянок сплачують в бюджет України "паркувальний збір", який наразі становить 95 копійок з квадратного метра за добу. Він збільшиться з наступного року і становитиме 1 гривню 80 копійок, розповів Суспільному голова депутатської комісії з питань транспорту та дорожнього господарства міськради Петро Обухов.
Потреба в електронній системі оплати
Після зміни тарифу у мерії повинні створити застосунок для сплати стоянки. Таку думку висловив Петро Обухов.
"Тільки після цього паркувальні інспектори зможуть штрафувати за несплачену парковку. Тобто вони ідуть, перевіряють у базі, якщо у базі ця машина не заплатила за парковку — то вона отримає штраф. Зараз він дорівнює 20 тарифам, а це тільки 100 гривень. Коли буде штраф 200 грн і тариф 20 грн, тоді виникає сенс наводити порядок, робити місця для паркування, антипаркувальні стовпчики, таблички", — розповів депутат.
До 8 липня можна подати зауваження та пропозиції до проєкту рішення Одеської міськради про зростання тарифу.
Читайте також
- До 20 гривень за годину. В Одесі збільшать вартість паркування
- За рік мешканці Одеси сплатили майже 7 млн грн за неправильне паркування
- Інспекторам з паркування в Одесі розширили повноваження
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області