Компанія, якій належить затонулий на узбережжі Одеси танкер Delfi, демонтує його самотужки

Компанія, якій належить затонулий на узбережжі Одеси танкер Delfi, демонтує його самотужки

Компанія, якій належить затонулий на узбережжі Одеси танкер Delfi, демонтує його самотужки
.

Судновласник планує за власний кошт забрати затонулий танкер Delfi з пляжу "Дельфін" в Одесі. Наразі компанія готує на погодження план проведення робіт із його підйому та демонтажу. Про це повідомили в пресслужбі Офісу Генерального прокурора України.

Власники танкера Delfi надіслали листа на адресу Генеральної прокурорки Ірини Венедіктової, в якому зазначили, що однією із затримок демонтажу судна є "зацікавленість окремих людей" в освоєнні бюджетних коштів.

"Тепер, коли це питання на контролі в прокуратурі, ми сподіваємось що узгодження документів на проведення робіт і видалення танкера за рахунок коштів нашої компанії буде відбуватися швидше", - йдеться у листі.

Компанія, якій належить танкер Delfi, планує забрати його за власні кошти

"Компанія запевнила, що має твердий намір усунути наслідки аварії власним коштом. Я сподіваюся, що виконання цієї обіцянки судновласника буде таким же оперативним, як і його реакція на увагу Офісу Геппрокурора до справи затонулого танкера", - наголосила Ірина Венедіктова.

Нагадаємо, 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Спершу судно перебувало в акваторії порту "Південний". Вітер зі швидкістю 12 метрів на секунду зірвав його з якоря і відніс в бік Одеси. На борту було троє: капітан та два члени екіпажу. Їх евакуювали та направили до лікарні.

Зазначимо, власник судна мав до 31 березня 2020 року здійснити заходи для підйому та видалення затонулого танкера з акваторії Одеського морського порту.

1 квітня 2020 року справу взяла на контроль Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.

Що відомо

  • Прикордонники не знайшли порушень під час огляду танкеру Delfi перед його крушінням
  • 20 лютого прокурори повідомили про підозру капітану танкера Delfi. Йому закидають порушення правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту, що створило небезпеку для життя людей.
  • Розпочали кримінальне провадження за фактом можливого порушення статутних правил несення прикордонної служби службовими особами Державної прикордонної служби України.
  • Адміністрація морських портів пропонує два варіанти усунення танкеру Delfi з берега пляжу "Дельфін", за умови, якщо власник відмовиться від своїх повноважень.
  • 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Їх евакуювали та направили до лікарні.
На початок