Сто людей в перший день: в Одесі відкрили центр допомоги переселенцям у працевлаштуванні

Сто людей в перший день: в Одесі відкрили центр допомоги переселенцям у працевлаштуванні

Сто людей в перший день: в Одесі відкрили центр допомоги переселенцям у працевлаштуванні
. Суспільне Тернопіль

В Одесі відкрили центр допомоги в працевлаштуванні переселенців. Наразі туди звернулися близько 100 людей, які приїхали з зон бойових дій. Мета центру – допомогти в адаптації переселенців та допомогти їм знайти роботу за фахом. На день центр може обслуговувати до 250 людей.

Надія Токар з донькою місяць тому приїхали з тимчасово окупованого Херсону. Жінка каже: роботу знайти складно, тож звернулась до центру, хоче працювати за фахом.

"Я працюю 25 років в медицині і завжди була медсестрою, я вважаю, що це мені ближче, як фахівцю в цій галузі. І мені здається, в цьому є потреба у населення, і мені буде легше виконувати ті обов’язки, які я завжди виконувала", – пояснила Надія.

Прийшла шукати роботу й Анна Шевченко. Вона також з Херсону і зараз мусить годувати родину. Анна має комерційну освіту, але, каже, зараз складно знайти роботу навіть продавчині.

"Ми приїхали сюди в пошуках нового життя. Тому що, грубо кажучи, ми втратили все своє життя, втратили дім, втратили роботу, і зараз я, як голова сім’ї, шукаю роботу, аби забезпечувати усіх. В основному, відмовляють роботодавці тому, що ми переселенці, їм потрібні люди на постійну роботу і це, звичайно, розчаровує, але ми не здаємось, шукаємо далі", – поділилась Анна.

В Одесі відкрили центр допомоги переселенцям у працевлаштуванні
Суспільне Одеса

В Одесі відкрили центр допомоги переселенцям у працевлаштуванні
Суспільне Одеса

Близько ста людей звернулися до центру у перший день його роботи. До початку повномасштабної війни співробітники допомагали у пошуку роботи тим, хто після 2014 року переїхав зі Сходу України. Тепер довелось розширюватись, оскільки людей, які шукають роботу, стало більше, каже адміністраторка центру Анастасія Борисюк.

"Велика кількість людей з Донбасу, з Херсону, з Харкова багато людей, Київ – теж сюди приїздять. Трошки більший об’єм, звичайно, тому що багато людей їдуть до нас з окупованих територій, там, де ведуться бойові дії. І вони потребують, звичайно, і місця проживання, і соціальних послуг, і місця роботи. Звісно, збільшились об’єми, але ми стараємось справлятися", – зазначила адміністраторка.

Для того, аби стати на облік, необхідно взяти з собою лише особисті документи. Звернутися можна і дистанційно. В середньому пошук роботи за допомогою такого центру займає близько чотирьох місяців. Утім, буває і так, що достатньо кількох тижнів, розказала директорка Одеського міського центру зайнятості Тетяна Канава.

"В нас всі вакансії знаходяться у відкритому доступі, вони на сайті державної служби зайнятості, а також в телеграм-каналі Одеського міського центру зайнятості. І люди, навіть не звертаючись до служби, можуть скористатися цими ресурсами, аби знайти собі роботу. Найбільше вакансій – це медична сфера: лікарі, медсестри. Дуже багато вакансій робітничих професій в комунальних установах, які забезпечують обслуговування міста і його життєдіяльність", – пояснила Тетяна.

На день центр може обслуговувати близько 250 людей.

Читайте також

  • В Одесі знову можна стати в електронну чергу ЦНАП
  • На Одещині з'явилась можливість одночасно оформити внутрішній та закордонний паспорти
  • Заборона на рух через Паланку, рибальство та полювання: у трьох районах Одещини введуть режимні обмеження

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок