У портах Одещини заблоковані щонайменше 40 іноземних цивільних суден — Міжнародна палата судноплавства

У портах Одещини заблоковані щонайменше 40 іноземних цивільних суден — Міжнародна палата судноплавства

У портах Одещини заблоковані щонайменше 40 іноземних цивільних суден — Міжнародна палата судноплавства
. istockphoto

Станом на 5 травня у портах Одеської області залишаються щонайменше 40 іноземних цивільних суден. Вони стоять на якорях через блокування судноплавства з боку РФ. Про це повідомили у Міжнародній палаті судноплавства.

Найбільше кораблів перебуває у Чорноморську – 23. Десять стоять на якорі в Одесі, шість суден – у Південному порту. По одному в Ізмаїлі й на Південній якірній стоянці.

За підрахунками ICS, усього в Україні перебувають понад 70 суден: 25 стоять у Миколаєві, 16 — у Херсоні, вісім — у Бердянську, п’ять — у Маріуполі. Інші два кораблі перебувають в Очакові та у спеціалізованому порту Ніка-Тера.

"Фахівці позначають, що фактичні цифри можуть бути більшими, оскільки деякі судна включали автоматичну систему ідентифікації AIS", – повідомили у Міжнародній палаті судноплавства.

Більшість зі суден є або балкерами, або суднами для генеральних вантажів. Все інше це нафтові й хімічні танкери, буксири, моторні бункери. Також є криголам.

За даними Міжнародної палати судноплавства, на бортах залишаються 500 моряків з 27 країн, переважна кількість яких є громадянами Філіппін та Індії. Також серед членів екіпажів є українці, росіяни, китайці, данці, греки та турки.

Майже 1 500 моряків змогли евакуювати, втім деякі з них залишаються на бортах та чекають свого виходу. На час стоянки вони обслуговують кораблі.

Що відомо

  • Керівник проєкту "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень" Андрій Клименко заявляв про те, що Росія замінувала шляхи від Босфору до Одеси й повідомила, що це українські міни.
  • В Управлінні навігаційної гідрографії та океанографії ВМС Туреччини повідомляли, що у Чорному морі можуть дрейфувати міни, які були закріплені у портах України.
  • 26 березня турецька влада була вимушена припинити рух суден через Босфор через виявлення у її водах міни старого зразка. У пресслужбі Військово-морських сил країни заявили, що російська агресія проти України напряму впливає на безпеку у Чорноморському регіоні та фактично паралізує вільне судноплавство усіх причорноморських країн.
  • Біля протоки Босфор знешкодили дрейфуючу міну – міноборони Туреччини
  • Міни у Чорному морі, які розкидали росіяни, були захоплені у 2014 році у Севастополі
  • Чорне море патрулюють підводні човни РФ. Вони озброєні крилатими ракетами

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок