В Одесі моряки мітингували проти корупції

В Одесі моряки мітингували проти корупції

В Одесі моряки мітингували проти корупції
. Суспільне Одеса

Біля Одеської облдержадміністрації 22 грудня відбувся мітинг проти корупції у сфері дипломування моряків. На акцію вишли приблизно 100 людей, серед яких моряки, їх родичі та близькі й представники громадських організацій, повідомила кореспондентка Суспільного.

Представник ГО "7 корпус" Павло Пантелеймонович, розповів Суспільному, що учасники мітингують проти корупції під час сертифікації моряків. Він розповів, що учасники вже зверталися до Офісу Президента, але ситуація з корупцією не вирішується:

"Люди працюють по 2 місяці в рейсі для того, щоб дати хабаря. Він величезний. Ми прийшли передали вимоги в облраду. Нам пообіцяли, що після Нового року проведуть круглий стіл з представниками із Києва. Також ми дізналися, що облрада вже зверталася для роз'яснення питання, але наразі є тільки обіцянки, що все зроблять".

Мітинг моряків проти корупції. Одеса
Суспільне Одеса

Заступниця голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Фабрикант сказала, що цей мітинг нічим не відрізняється від акцій, які вже проходили впродовж всього року:

"Ми всі з вами знаємо, що, на жаль, у нас в країні існувала корупційна схема у сфері дипломування моряків. Не дивлячись на те, що цього року змінився Міністр (ред. інфраструктури), поки серйозно нічого не змінилося".

За словами чиновниці, реєстр моряків, яким має володіти Україна, наразі виведений закордон і перебуває у приватній власності. Тому державі потрібен час, щоб створити новий. Для цього держава подовжила термін дії кваліфікаційних документів моряків. Фабрикант зазначила, що після новорічних свят до Облдержадміністрації запросять керівника морської адміністрації, його одеського представництва та моряків.

Павло, який прийшов підтримати моряків, сказав, що моряки незадоволені роботою представниці "Українського об'єднання моряків" Крістіни Король та чергами на оформлення документів, які ускладнюють процес працевлаштування:

"Зараз моряки зібралися тут, щоб дізнатися, чому корупційна складова в основній галузі Одеси досі існує. Чому зараз за оформлення документів потрібно платити приблизно 5 тисяч ?"

В Одесі моряки мітингували проти корупції
Представниця та співзасновниці ГО "Українське об'єднання моряків" Крістіна Король. Суспільне Одеса

Крістіна Король розповіла журналістам Суспільного, що люди, які мітингували під ОДА, – не моряки. За її словами, за останній місяць боротьби проти корупційної схеми, активізувалися люди, яким вона приносить 6 мільйонів доларів щомісяця:

"В перший тиждень грудня вони розмалювали будинок моїх батьків і моєї бабусі хрестами та погрозами. Потім вони почали писати замовні статті. І сьогодні о 10 ранку деякі люди закидали димовими шашками приміщення нашого офісу та вибили скло в машині й після цього поїхали до ОДА".

За словами Король, мітингарі поширювали неправдиву інформацію, що вона винна комусь мільйон доларів. Мітингарі виступали проти голови морської адміністрації, який "зацікавлений побороти корупційну схему". Крістіні Король нібито пропонували 300 тис. доларів, щоб вона припинила боротися проти корупції і погрожували її родині.

Жінка зазначила, що у зв'язку з погрозами написала заяву до поліції.

Читайте також

  • Жителі ЖК "Острова" в Одесі мітингували проти завищених цін на електроенергію. Що відомо
  • Мітинг біля Одеської ОДА. Люди вимагали перевірок у медичних закладах
  • Розбите скло, двоє затриманих та травмовані: як пройшла акція у Чорноморську

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок