Жителі ЖК "Острова" в Одесі мітингували проти завищених цін на електроенергію. Що відомо

Жителі ЖК "Острова" в Одесі мітингували проти завищених цін на електроенергію. Що відомо

Оновлено
Жителі ЖК "Острова" в Одесі мітингували проти завищених цін на електроенергію. Що відомо
. Суспільне Одеса

Мешканці ЖК "Острова", що на Марсельській 56, 20 грудня вийшли на мітинг та перекрили дорогу на вулиці Семена Палія. Вони заявляли, що не хочуть платити за електроенергію по тарифу для юридичних осіб - 5,60 грн/кВт, а замість цього вимагають вартість 1,68 грн/кВт. Про це повідомив кореспондент Суспільного, який відвідав подію.

Представник поліції діалогу Олександр Тимченко зазначив, що на протест вийшли приблизно 30 людей. Акція була мирною та без порушень порядку.

Організаторка акції олова ОСМД ЖК "Острова" Мая Алексєєва розповіла журналістам Суспільного, що крім завищених цін на електроенергію у ЖК через напругу 170-180V відключення світла відбуваються по 200-300 разів на день, а техніка не витримує та ламається:

"У будинку, якщо не має світла, то немає води та тепла. Неможливо навіть перебувати в будинку. Оскільки будівельний тариф залежить від споживання та щомісяця дорожчає, зараз він 6,50 грн, у грудні він буде приблизно 7. З 1 січня це буде 7,86. У мене особисто прийшла платіжка 9 тис. грн тільки за світло".

Жителі ЖК "Острова" в Одесі мітингували проти завищених цін на електроенергію
Суспільне Одеса

В Одесі протестували мешканці ЖК "Острова"
Мая Алексєєва — голова ОСМД ЖК "Острова", організаторка акції. Суспільне Одеса

За словами організаторки, протестувальники вже збиралися під мерією, тоді місцева влада сказала жителям ЖК "Острів", що ДТЕК непідконтрольна міській раді організація, тож розв'язати це питання там не можуть.

"До нас на ринок запустили компанію, яка обслуговує населення, і впливати на неї ніяк не можуть. Вони що хочуть, те й творять".

В Одесі жителі ЖК "Острова" мітингували проти комерційних тарифів на електроенергію
Суспільне Одеса

Жителі ЖК "Острова" в Одесі мітингували проти завищених цін на електроенергію
Суспільне Одеса

Учасниця акції Інна Слонькова розповіла, що живе в будинку на Сахарова,16, але прийшла підтримати мешканців з Марсельської:

"У нас аналогічна проблема як і в "Островах". Ми зараз висимо на тимчасовому кабелі та платимо по комерційному тарифу. За листопад прийшли платіжки, де електроенергія по 5,90 грн/кВт. За двокімнатну квартиру платимо приблизно 4-5 тисяч гривень в місяць".

Один із водіїв, що опинився у заторі через протест зазначив, що мітингувальникам варто було протестувати біля офісу ДТЕК і перекривати дорогу там.

18:02 ОНОВЛЕНО

Ситуацію прокоментували Одеський міський голова Геннадій Труханов та директор КП "Одесміськсвітло" Олександр Прокопець.

"Справді, там була проблема – перебили кабель. Ми проводили роботи. Потрібно було майже 2 млн гривень для того, щоб замінити пошкоджений кабель. Виникали деякі технічні та правові нюанси, які потрібно було вирішити", – повідомив Труханов.

Олександр Прокопець зазначив, що наразі з кабелем проблем немає. Незабаром у "Одесміськсвітло" узгодять проєкт, за яким люди зможуть укласти договори на постачання електроенергії.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок