На аварійні ділянки Хаджибейської дамби на Одещині планують витратити 27 млн грн

На аварійні ділянки Хаджибейської дамби на Одещині планують витратити 27 млн грн

На аварійні ділянки Хаджибейської дамби на Одещині планують витратити 27 млн грн
. Фото: odessa.online

Управління капітального будівництва Одеської міської ради оголосило тендер на проведення першочергових заходів з капiтального ремонту та стабiлiзацiї стану аварiйних дiлянок дамби Хаджибейського лиману в Одесі. На роботи готові витратити 27 млн грн. Про це стало відомо із системи публічних закупівель Prozorro.

Відповідно до тендерної документації, підрядник має укріпити відкоси дамби та улаштувати хвилевідбійні блоки на 5 ділянках дамби.

Закупівлю оголосили 17 листопада. Прийом пропозицій триватиме до 3 грудня, аукціон проведуть 6 грудня. Роботи мають бути виконані до 31 грудня 2022 року.

За даними Одеської міської ради, дамба перебуває в аварійному стані з 2003 року. За оцінками фахівців, у разі її прориву затопить 2300 га території. У зону можливого затоплення потрапляє залізнична гілка, понад 50 підприємств і організацій. У такому випадку буде порушено енергозабезпечення, водопостачання і водовідведення Суворовського району Одеси і центральної частини міста.

У липні 2017 року аукціон на капітальний ремонт дамби за 86 млн грн не відбувся. Двох учасників торгів дискваліфікували. Його провели у серпні. Перемогло підприємство ТОВ "БК" ПРОМБУДСЕРВІС. Тоді тендерна документація передбачала проведення підготовчих робіт, укріплення відкосу дамби, улаштування хвилевідбійної стінки, пригрузу матраців, монтаж електрообладнання та освітлення та завершальні роботи з демонтажу.

До цього управління капітального будівництва оголошувало низку тендерів для проведення заходів для запобігання руйнуванню, здійснення нагляду, першочергових заходів капітального ремонту тощо. Загалом з 2017 року на ремонт, нагляд та проєктну документацію дамби Хаджибейського лиману витратили близько 102 млн грн.

Що відомо

  • Про можливість прориву дамби Хаджибейського лиману місцева влада заговорила ще в лютому 2020 року. Тоді мер Одеси Геннадій Труханов заявив, що у разі негоди конструкція може не витримати, після чого вода затопить 23 кв.км міста.
  • 3 березня 2021 року в мерії Одеси знову заявили про ризик прориву дамби. Найбільш небезпечними ділянками назвали місця, де проходять трубопроводи від насосних станцій № 4 і № 5. Там спеціалісти зафіксували просочування води крізь стіни станцій.
  • 11 березня очільник Одеської ОДА Сергій Гриневецький повідомив Суспільному, що дамба фактично не належить ані області, ані Одесі. Утім відремонтувати аварійні місця все ж планують. Для цього у резервному фонді обласного бюджету лишили майже 40 мільйонів гривень.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок