Одеський припортовий завод планує відновити роботу з листопада

Одеський припортовий завод планує відновити роботу з листопада

Одеський припортовий завод планує відновити роботу з листопада
. Джерело: НАБУ

Одеський припортовий завод, який 18 вересня оголосив про зупинку роботи, планує відновити виробництво з 1 листопада. Про таке повідомили на офіційному сайті державного підприємства.

Там зазначили, що у вересні "ОПЗ" отримав повідомлення від компанії "Агро Газ Трейдинг" щодо зменшення поставок газу на підприємство через зростання цін на природний газ та повільну динаміку зростання цін на карбамідХімічна продукція, яку виробляє Одеський припортовий завод., який виробляє завод.

Також Одеський припортовий завод досі не отримав від "Агро Газ Трейдинг" 140 мільйонів гривень за вироблену продукцію, через що у "ОПЗ" з'явився борг перед газорозподільною компанією "Одесагаз". Саме вона надала рекомендацію тимчасово зупинити роботу заводу, аби уникнути аварійної зупинки.

Відновити роботу підприємство планує з 1 листопада 2021 року за давальницьким контрактом з новою компанією DACHEX SHIPPING PTE. LTD. Під час простою на Одеському припортовому заводі планують провести щорічний ремонт обладнання, який заплановано на жовтень.

Що відомо

  • Про зупинку "ОПЗ" повідомив перший заступник директора заводу Микола Щуріков, він назвав теперішній стан підприємства найгіршим за всі роки існування.
  • Раніше заступник голови Фонду держмайна Тарас Єлейко зазначав, що Одеський припортовий завод може бути приватизованим вже у 2021 році. Він висловив сподівання, що до кінця року завод виставлять на приватизацію і повідомив, що це стоїть у планах на четвертий квартал. Саме тоді буде оголошено аукціон.
  • Основним призначенням Одеського припортового заводу є виробництво аміаку, карбаміду та іншої хімічної продукції, яку він випускає з 1978 року. 85% експортують у понад 30 країн світу, інші 15% реалізовують на внутрішньому ринку. Загальна площа території заводу складає 250 гектарів. Підприємство відновило свою роботу два роки тому після тривалого простою.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок